Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Putin nimetas NSV Liidu lagunemist "humanitaarse iseloomuga" tragöödiaks

Venemaa president Vladimir Putin 22. oktoobril Sotšis Krasnaja Poljanas rahvusvahelise diskussiooniklubi Valdai istungil kõnet pidamas
Venemaa president Vladimir Putin 22. oktoobril Sotšis Krasnaja Poljanas rahvusvahelise diskussiooniklubi Valdai istungil kõnet pidamas Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin väidab jätkuvalt, et NSV Liidu lagunemine oli XX sajandi tragöödia.

"Ma kinnitan jätkuvalt, et see on tragöödia, ja ennekõike humanitaarse iseloomuga - see on see, millest ma rääkisin," vahendas Interfaks tema sõnavõttu rahvusvahelise diskussiooniklubi Valdai istungil Sotšis Krasnaja Poljanas.

Venemaa presidendi sõnul "NSV Liidu lagunemise tulemusena sattus 25 miljonit inimest vastu nende endi tahet välismaale, ja seda paugupealt, nagu meil rahvas ütleb".

"Kordan enda teesi selle kohta, et vene rahvas osutus kõige suuremaks lahutatud rahvaks maailmas. Ja see on kindlasti tragöödia," toonitas Putin.

Ta märkis, et NSV Liidu kokkuvarisemise tulemusena "lagunes sotsiaalne süsteem ja majandus kukkus kokku".

"Oli endisaegne ja väheefektiivne, kuid kukkus kokku ja põhjustas miljonite inimeste vaesumise. Ning ka see on tragöödia - ka konkreetsete inimeste ja konkreetsete perekondade jaoks," selgitas Putin.

2005. aasta aprillis parlamendis peetud kõnes rääkis Putin, et NSV Liidu lagunemine oli XX sajandi suurim geopoliitiline katastroof ja vene rahva tragöödia.

"Kõigepealt tuleb tunnistada, et Nõukogude Liidu kadumine oli sajandi suurim geopoliitiline katastroof. „Vene inimeste jaoks sai sellest tõeline tragöödia. Kümned miljonid meie kaasmaalased ja kaaskodanikud leidsid end elavat Venemaast väljaspool,” rääkis Putin tollal.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: