Avakov avalikustas video sellest, kuidas ta Saakašviliga tülitses ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tüli Avakovi ja Saakašvili vahel
Tüli Avakovi ja Saakašvili vahel Autor/allikas: Video stoppkaader

Ukraina siseminister Arsen Avakov avalikustas oma Facebooki kontol video, mis kujutab tema äsjast teravat sõnavahetust ja skandaali tekitanud tüli Odessa kuberneri Mihheil Saakašviliga.

Avakov põhjendas video avaldamist sellega, et rahval on õigus juhtumi kohta tõde teada, vahendas Unian.

Siseminister märkis, et ta ei kannatanud Saakašvili poolt tehtavaid alusetuid süüdistusi ja solvanguid enam välja ning seetõttu ta viimasele klaasitäie vett näkku viskaski.

Odessa oblasti kuberner, endine Gruusia president Mihheil Saakašvili süüdistas eile Ukraina siseministrit Arseni Avakovi ebaseaduslike relvastatud formeeringute kontrollimises ning korruptiivsetest sissetulekutest finantseerimises. Saakašvili teatas pärast Ukraina rahvusliku reforminõukogu istungit, et tal tekkis istungi ajal siseministriga tüli, vahendas BBC vene toimetus.

"Ta lubas endale mitte ainult ebatsensuurseid sõnu minu suhtes, ta lubas teiste juuresolekul endale ka otseseid ähvardusi. See on inimene, kes reaalselt kontrollib mitteformaalseid relvastatud formeeringuid," ütles Saakašvili.

Avakov omakorda teatas, et ta viskas tüli ajal Saakašvilile vett näkku. Varem oli Avakov öelnud, et Odessa kuberner peab "Vene oligarhiga Uralhimist" läbirääkimisi Odessa sadamatehase erastamise küsimuses. Avakovi sõnul süüdistas Saakašvili seejärel teda korruptsioonis.

Lisaks sellele olevat Ukraina peaminister Arseni Jatsenjuk Saakašvili sõnul nimetanud teda "gastrolööriks".

"Tahan vastata Jatsenjukile, kes nimetab mind gastrolööriks. Ma ei kavatse siit kuhugi ära sõita, ma ei lase neil minu poolt palavalt armastatud Ukrainat paljaks varastada," rõhutas Saakašvili.

Saakašvili on ka varem korduvalt Jatsenjukki ja tema valitsust kritiseerinud. Ta pöördus Ukraina presidendi pressiteenistuse poole nõudmisega avaldada "täielik salvestis peaministri ning siseministri vääritust ja provokatiivsest käitumisest tänasel reforminõukogu istungil".

"Video salvestati kolme kaameraga ja ukraina rahval on täielik õigus näha ja teada, kes neid juhivad. Mina vastutan iga oma sõna eest, mis ma seal ütlesin," lisas Odessa kuberner.

President Petro Porošenko, kes samuti reforminõukogu istungil osales ja tüli pealt nägi, teatas kommentaariks, et nii nõukogus kui ka mujal on vastuvõetamatu, kui poliitikud üksteisega ebaviisakal toonil räägivad ja üksteist solvavad.

Eriti olevat lubamatud solvangud, mis on ksenofoobse alatooniga või seavad kahtluse alla kellegi lojaalsuse Ukrainale või mille raames tehakse ettepanekuid kellelgi Ukrainast "minema kasida".

Video avalikustamist nõudsid presidendi administratsioonilt varem nii Avakov kui ka Saakašvili, kuid presidendi esindaja märkis, et tegemist on kahe poliitiku omavahelise asjaga. Küll aga märgiti riigipea kantseleist, et selline tülitsemine häbistab Ukraina riiki.

Ukraina sai eelmisel nädalal juba palju rahvusvahelist tähelepanu seoses järjekordse kaklusega ülemraadas, mille käigus üritati ka peaminister Jatsenjukki kõnepuldist eemale kiskuda.

Tüli Avakovi ja Saakašvili vahel. Veega viskamine leiab aset ajal 2.34.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: