Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Pariisis mälestati Charlie Hebdo terrorirünnaku ohvreid

Täna möödus aasta satiirilehe Charlie Hebdo vastu tehtud terrorirünnakust, mille käigus hukkus kokku 12 inimest. Rünnaku ohvreid mälestati mitmel pool Pariisis.

Kui varem käesoleval nädalal avati hukkunute mälestustahvel ning ilmus Charlie Hebdo erinumber, siis täna keskenduti aasta jooksul terroristide käe läbi hukkunud politseinikele.

Pariisi politsei peahoones toimunud üritusel pidas kõne president François Hollande, kes nentis, et hukkunud politseinikud surid selle nimel, et ülejäänud prantslased saaksid vabalt elada.

Samuti lubas riigipea, et organiseeritud kuritegevust ja terrorismi puudutavaid seadusesätteid karmistatakse ning julgeolekujõududele eraldatakse lisaressursse.

Sündmuskoha juurde ja Place de la Republique'ile aga tõid inimesed täna palju lilli ning küünlaid.

Paraku ei möödunud ka tänane päev vahejuhtumiteta, sest Pariisi põhjaosas olid korrakaitsjad sunnitud tapma politseijaoskonda rünnanud mehe.

2015. aasta 7. jaanuaril ründasid islamiäärmuslastest vennad Said ja Chérif Kouachi Pariisis ajalehe Charlie Hebdo toimetust ning tapsid kokku 12 inimest, nende seas ka peatoimetaja Stéphane Charbonnier'. Meeste väitel tegutsesid nad al-Qaeda Araabia poolsaare haru (AQAP) korraldusel. Terroristid põgenesid sündmuskohalt ning nad tapeti ülejärgmisel päeval politseioperatsiooni käigus.

Kaks päeva hiljem ehk 9. jaanuaril toimus Pariisis juba teine terrorirünnak: ISIS-ele truudust vandunud terrorist Amedy Coulibaly, kes oli eelmisel päeval tapnud ühe politseiniku, võttis Porte de Vincennes'i juudi toidupoes inimesed pantvangi. Äärmuslane tapeti politsei tormijooksu käigus, kuid enne seda oli ta hukanud juba neli inimest. Kuigi Coulibaly'l polnud otseselt varasema Charlie Hebdo rünnakuga midagi pistmist, tundis ta vendi Kouachisid.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: