X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Perling: perevägivalla süüasjades peavad esikohal olema need, milles kannatanuks on laps

Riigiprokuratuuris
Riigiprokuratuuris Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigi peaprokurör Lavly Perling märkis täna prokuröride üldkogul, et perevägivalla süüasjade menetlmisel peavad eelkõige esikohal olema need, kus on kannatanuks laps.

"3000 menetluse keskel - just nii palju on perevägivallaasju - tuleb esikohale seada need menetlused, kus kannatanuks, olgu siis ise vahetu ohvri või pealtnägijana, on olnud laps," märkis Perling.

Tema sõnul tuleb alaealisust jälgida ka ühe teise kuritegevusevastase võitluse riikliku prioriteedi ehk inimkaubanduse seisukohalt. "Alaealiste ärakasutamine prostitutsioonis ja seda ennekõike läbi küberruumi toimuva vahendustegevuse kaudu on valdkond, millele peame tähelepanu pöörama," ütles Perling.

Peaprokurör tõdes, et alaealistega seotud menetlused, sealhulgas alaealiste õigusrikkujate suhtes, peavad olema ja ongi kiired, kuid selle kiiruse juures tuleb üha enam tähelepanu pöörata alaealisele endale, tema huvidele ja vajadustele ning selleks töötavad prokuratuuris alaealistele spetsialiseerunud prokurörid, kellel on võimalik osaleda üha spetsiifilisematel koolitustel, järjest rohkem tehakse koostööd teiste asutuste ja organisatsioonidega, tagamaks kriminaalmenetluslike lahenduste kõrval neile alaealistele ka sageli vajalik abi ja toetus. 

"Üha enam osalevad need prokurörid ennetustegevustes, on kontaktisikuteks naiste varjupaikadele. Ikka eesmärgi ja lootusega, et pikas perspektiivis annab alaealiste erikohtlemine ja riigi poolne kiire, aga sealjuures adekvaatne reageerimine võimaluse, et ka noortest õigusrikkujatest kasvavad lõpuks õiguskuulekad ja riiki asutavad inimesed," ütles Perling.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: