Kunstnikud katsid Kadrina keskkooli seinad grafitiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Aktuaalne kaamera

Kadrina valla aasta tegija – ühendus "Seinategu" andis Kadrina keskkooli garderoobi hallidele seintele grafitiga uue värvilise ilme. Kokku on seintel sadu uudistamist ja ülesleidmist ootavaid detaile.

Seinakujunduse idee pärines garderoobihoidjalt, kes tüdines tundide ajal tühjade hallide seinte vaatamisest. "Vaatasin neid seinu ja mõtlesin, et mida sa neist pesed kogu aeg, on ju kriimud ja hallid. Kuna meie bussijaam tehti nii ilusaks, läksin direktor Pani juurde ja ütlesin, et kas meie koolimaja ei saaks ka teha natukene rõõmsamaks," rääkis kooli garderoobihoidja Melaine Liiv.

Seintele andis uue elu ilme Kadrina keskkooli vilistlaste kunstnikeühendus Seinategu. Ühenduse kaunistatud laululava ja bussipaviljonid meeldisid vallarahvale sedavõrd, et Seinategu krooniti ka valla aasta tegijaks.

"Priit Kaare [ühenduse Seinategu kunstnik – toim] kohta oskan öelda seda, et ilmselt on see tal kooliajast pisikuna külge jäänud ja ta on seda õiges suunas edasi arendanud," rääkis Kadrina keskkooli direktor Arvo Pani.

"Mu enda leivanumbrid on sellised lõbusad leboasendis tegelased ja eks ma üritasin need siis ka vastavalt kujundada. Inspiratsiooni sain erinevatest koolitundidest – kehaline kasvatus, muusikaõpetus, matemaatika ja füüsika," selgitas ühenduse Seinategu kunstnik Priit Kaare.

"Minu arust on see väga põnev, et siin nii värvilised seinad on, kooli on palju lõbusam tulla," nentis Kadrina keskkooli õpilane Melyna Liiva.

Seintelt leiab nii vanasõnu, valemeid kui kuulsate muusikute, sportlaste ja matemaatikute nimesid nii kodukandist kui ka laiast maailmast. Õpilased leidsid, et seintel peaksid koha leidma ka presidendid ja Eestile oluliste suurmeeste näopildid.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: