Esimesed Calais'st evakueeritud on jõudnud uutesse varjupaikadesse

Foto: Philippe Huguen/AFP/Scanpix

Esimesed kolm tuhat Prantsusmaal Calais' põgenikelaagrist evakuteeritud migranti on jõunud oma uutesse peatuspaikadesse.

Need, kes esmaspäeval esimesena järjekorda ruttasid, jõudsid hilisõhtuks oma uude ajutisse koju. Calais'st 500 kilomeetri kaugusel Moselle'is võttis uued elanikud vastu kohalik prefekt ja linnapea, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Põgenikele ulatati tubade võtmed ja näidati kätte voodikohad. "Siin on kõik olemas. Pesuruumid, köök ja voodi. Me saame siin oma riideid pesta, saame siin paremini magada," rääkis üks migrant.

"See on mu elu kõige ilusam päev Prantsusmaal," märkis teine.

Teisipäeva varahommikul pakkisid järgmised Prantsusmaaga leppinud sisserändajad kohvreid. "See on hea, et džungliga on kõik. Siin kakeldi kogu aeg, see ei ole hea," sõnas üks laagrist lahkunud migrant.

Immigrantide registreerimiskeskuseks muudetud laohoones jagatakse inimesed gruppidesse. Enne bussile pääsemist saavad kõik sihtkohta tähistavad käepaelad.

Mitmekümne meetri pikkused järjekorrad panid ka teisipäeval paljude kannatuse proovile ning näiteks üks grupp inimesi püüdis tungida läbi politsei barjääri, et pääseda kiiremini bussi peale. Politsei sai aga olukorra kiiresti kontrolli alla.

Seni on laagri tühjendamine kulgenud suuremate vahejuhtumiteta, sest bussidele on läinud need, kes džunglist ise lahkuda tahtsid. Abiorganisatsioonid muretsevad kokkupõrgete pärast, mis võivad tekkida siis, kui järg jõuab nendeni, kes vabatahtlikult ei lahku.

Prantsuse võimud lükkasid teisipäeval laagri lammutamise alustamist mitme tunni võrra edasi, et vältida pingeid.

Pärastlõunal alustati esimeste kokkuklopsitud hoonete mahavõtmisega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: