Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kümned lapsed jäid ööseks Calais' "džunglisse"

Politseinikud ja lapsed Calais' migrandilaagri
Politseinikud ja lapsed Calais' migrandilaagri "džunglis". Autor/allikas: François Nascimbeni/AFP/Scanpix

Kümned saatjata alaealised jäeti ööseks Calais' nn džunglisse, kuigi Prantsuse võimud kuulutasid kolmapäeval laagri tühjaks.

Humanitaarabi töötajate sõnul magas umbes sada noort lageda taeva all, vahendas BBC.

"Me palusime Prantsuse võimudel seoses lapspõgenikega midagi teha, kuid midagi ei tehtud," ütles Caroline Gregory Suurbritannia abiorganisatsioonist Calais Action.

Vabatahtlikud leidsid lastele varjupaiga ühes laohoones ja laagris asuvas isepüstitatud koolimajas.

Osad noored magasid aga väljas keskuse juures, mida kasutati viimase kolme päeva jooksul ümberasustatavate migrantide registreerimiseks.

"Ma veetsin kogu öö siin. Ma olen Inglismaale minevate alaealiste järjekorras. Mu perekond elab seal," ütles noor afgaan AFP-le.

Regionaalvalitsuse andmetel jäi laagrisse 68 alaealist. Pas-de-Calais regiooni prefekti Fabienne Buccio sõnul viiakse leitud 68 last teistesse Prantsusmaa varjupaigakeskustesse.

Briti siseministeerium teatas, et Prantsuse võimud vastutavad laagri tühjendamisprotsessi ajal kõigi Calais' laste eest, sealhulgas nende eest, kes võidakse saata Suurbritanniasse.

Prantsuse politsei teatas aga, et nad leiavad laagri varjupaikadest jätkuvalt migrante, kes ei taha lahkuda.

Buccio ütles, et need inimesed, kes magasid möödunud ööl laagris, saabusid sinna mujalt Prantsusmaalt. Varem oli ta kuulutanud laagri tühjendamise operatsiooni lõpetatuks. Nüüd ütles ta, et laagriplats on täielikult tühjendatud esmaspäevaks.

Prantsuse valitsuse teatel viidi alates esmaspäevast Calais' laagri nn džunglist teistesse keskustesse ligi 5600 inimest. Umbes 1500 saatjata alaealist majutati kohapealsesse konteinerlaagrisse, mis on aktivistide sõnul nüüd täis.

Lammutusmeeskonnad jätkavad samas piirkonnas ülejäänud telkide ja onnide lammutamist. Paljud onnid said juba varem kahjustada, kui väidetavalt lahkuvad migrandid need põlema süütasid.

Buccio: uued Calais'sse saabujad ei saa osaleda ümberasustamise skeemis 

Fabienne Buccio ütles, et migrandid, kes saabuvad Calais' džunglisse pärast selle lammutamise algust, ei saa osaleda ümberasustamise skeemis. 

"Calais' ülesanne pole võtta vastu kõik Euroopa migrandid. Me ei taha luua vaakumit. Me oleme palunud uutel tulijatel laiali minna," ütles Buccio.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: