Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Facebooki tegevjuht kutsus maailma liidreid looma ühendatuma planeedi

Facebooki juht Mark Zuckerberg Limas.
Facebooki juht Mark Zuckerberg Limas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg kutsus laupäeval maailma liidreid looma senisest "ühendatuma" planeedi - väljavaade, mis on tema hinnangul Donald Trumpi USA presidendiks valimise ja Suurbritannia Brexiti-hääletuse tulemuse tõttu ohus.

Zuckerberg ütles Peruu pealinnas Limas Aasia ja Vaikse Ookeani Majanduskoostöö (APEC) foorumi tippkohtumisel peetud kõnes, et ehkki globaliseerumisel ja omavahelisel seotusel on probleeme, peab maailm võitlema üksteisest eraldumise tungiga.

"Õpime tänavu pea kõigi valimiste järel, et isegi kui globaliseerumine võib suurendada heaolu, tekitab see ka ebavõrdsust. See aitab mõnesid, ent kahjustab teisi," lausus sotsiaalvõrgustiku tegevjuht.

Miljardäri sõnul tuleb sellele ebavõrdsusele reageerimisel langetada põhimõtteline otsus. "Me võime ennast üksteisest lahutada, riskida heaolu vähenemisega ja loota, et kaotatud töökohad tulevad tagasi. Teine võimalus on end üksteisega veelgi tihedamalt siduda, üritada teha veel rohkem suuri asju, töötada veelgi suurema heaolu nimel ja teha seejärel kõvasti tööd selle heaolu jagamiseks kõigiga," lausus ta.

Zuckerbergi sõnul on teine valikuvariant parem, ent ka raskem. "Üksteisest eraldumine on suhteliselt lihtne, ent ühendumine nõuab suuri taristuinvesteeringuid ja poliitilist tahet teha pikaajalisi otsuseid."

Facebook on aidanud rohkem kui 40 miljoni inimesel internetti jõuda, ütles ta.

Nii Trump kui ka Euroopa Liidust lahkumise pooldajad Suurbritannias suunasid oma jõupingutused end globaliseerumisest ja immigratsioonist ohustatuna tundvatele töölisklassi valijatele, lõigates populistlikult kasu pettumusest üha rohkem piirideta maailmaga.

Facebooki, millel on üle maailma 1,79 miljonit kasutajat, on kritiseeritud panuse eest Trumpi valimisvõitu platvormi andmisega valimisteemalistele libauudistele ning paremäärmuslikele blogidele valede levitamiseks demokraatide kandidaadi Hillary Clintoni suhtes.

Zuckerbergi sõnul on väited, justkui Facebook oleks valimistulemust mõjutanud, "täiesti pöörased".

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: