Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Elisa ostis 151 miljoni eest Starmani

{{1481632300000 | amCalendar}}
Foto: Kahvel

Elisa ostis Indrek Kuivalliku firmalt Polaris Invest ning Com Holding telekomifirma Starman täisosaluse Eestis ja maksis selle eest 151 miljonit eurot.

Tehingute jada algas sellega, et Kuivallikule kuuluv Polaris Invest ostis teisipäeval East Capital Explorerilt kogu Starmani osaluse ning on nüüd koos senise kaasaktsionäri Com Holdinguga ettevõtte ainsad omanikud.

Ettevõtte väärtus tehingus oli 208 miljonit eurot ning selle toimumiseks andis laenu telekommunikatsiooniettevõte Elisa, mis ise ostab Kuivallikult Starmani äri Eestis.

Polaris Invest ja Com Holding jäävad Leedu üksuse omanikeks. Kuni Eesti ja Leedu üksuste lahutamiseni jätkab Starman grupp tööd uute omanikega ja olemasoleva juhtkonnaga.

Starman grupi uus nõukogu esimees Henri Treude kinnitas plaani viia läbi kahe riigi äriüksuste lahutamine 2017. aasta esimeses kvartalis. Seejärel keskenduvad Polaris Invest ja Com Holding Leedu suurima kaabeloperaatori Cgates väärtuse kasvatamisele.

"Esialgu midagi ei muutu, kuna tehing kestab mõnda aega. See viiakse lõpule järgmise aasta esimese kvartali lõpuks. Peale seda võtab Elisa Eesti äriüksuse juhtimise enda kätte ja teeb edasised otsused juba ise," selgitas Treude "Aktuaalsele kaamerale".

Elisa teatel on ettevõtte strateegiliseks eesmärgiks tugevdada turupositsiooni koduturgudel. Tehingu tulemusena tekib Eesti turule uus ja tugev, laia teenusvalikuga ettevõte, mis toob nii Elisa kui ka Starmani klientideni mobiilside, interneti püsiühenduse ja TV teenused.

Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen ei soovinud kommenteerida, mis saab Starmani kaubamärgist, sest tehing on veel pooleli.

"Ettevõtete teenused ei kattu omavahel, aga teisalt nende kahe ettvõtte teenustest, ma arvan, saab olema hea võimalus luua huvitav tervik, kus nad täiendavad üksteist. Mis selle terviku loomisel muutub, on vara öelda, aga huvitav tervik saab olema kindlasti," rääkis Seppänen "Aktuaalsele kaamerale".

Starman on Eestis turuliider tasulise TV-teenuse ning teisel positsioonil interneti püsiühenduse pakkujana, omades vastavalt 35% ja 20%-list turuosa. 2015. aastal ulatus Starman Eesti käive 37 miljoni ja ettevõtte ärikasum enne kulumit (EBITDA) 18 miljoni euroni.

Starman Eesti töötajate arv on 320 inimest. 2016. aasta kolmanda kvartali lõpus oli ettevõttel 122 000 kaabeltelevisiooni ja 88 000 interneti püsiühenduse klienti.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: