Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Inimkaubanduse vastasele nõustamistelefonile helistas mullu 420 inimest

Eestis on kasvanud inimkaubandusega seotud kuritegevus. Eelmisel aastal registreeriti 15 sellist kuritegu ja pooled neist on seotud rahvusvahelise inimkaubandusega.

Eestis tegutseb 12 aastat inimkaubanduse ennetamise ja ohvrite abistamise nõustamisliin, kuhu mullu helistas oma murega 420 inimest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Telefoninumbrile 660 73 20 helistati mullu muuhulgas muredega, kus lapsehoidjaks palgatud naine pidi magama sisuliselt kapis ja sai söögiks pere toidujääke ning töömees sõitis objektile auto pagasiruumis ja pidi elama kütteta majas.

Nõustamisliin teeb tihedat koostööd Eesti välissaatkondadega ja vajadusel aitab hädasolijat kohtuni välja. Tõusvat trendi näitavad Eestis töötavad kolmandatest riikidest pärit inimeste pöördumised, kus neid on petetud ametliku töö lubaduste ja palganumbriga.

"Teine murekoht on fiktiivsed abielud, mis on tõusvas joones ja need neiud, naisterahvad ja neiud üha rohkem pöörduvad, kui nad kuulevad, kuhu nad on mässitud ja millest nad tegelikult enam välja ei saa," selgitas MTÜ Living for Tomorrow juht Sirle Blumberg.

Valdavalt helistatakse nõustamisliinile siis, kui inimene on juba hädas, mitte ennetavalt.

Ohvritele pakutakse tasuta juriidilist konsultatsiooni seoses töölepingutega, vajadusel suunatakse varjupaika ja jagatakse soovitusi, kuidas vältida sattumist inimkaubanduse ohvriks.

Riigi algatusel käivitus veebruarist ka inimkaubanduse tõkestamiseks sotsiaalkampaania, et ohvreid ja lähedasi teavitada ning julgustada inimesi juhtumitest teada andma.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: