Parvlaev Regula taastusremont sai valmis ({{commentsTotal}})

Parvlaev Regula läbis põhjaliku remondi - alusel puhastati ja värviti korpus, samuti taastati erinevad masinad ja seadmed.

Regula oli dokis ja remondis BLRT Grupi laevatehases. Osa remonttöid teostati Tallinnas Paljassaare sadamas. Regula läks dokki 17. mail, väljus dokist 3. juunil ja remonttööd lõppesid esmaspäeval.

TS Laevad juhatuse liige- laevandusvaldkonna juht Mart Loik ütles teisipäeval ERR-ile, et laev läbis klassitaastuse, mille käigus väljastab klassiühing laevale uued sertifikaadid järgmiseks viie-aastaseks perioodiks.

"Kõikidel laevadel tuleb klassi uuendada iga viie aasta tagant ehk klassifikatsiooniühing teeb süvakontrolli laevade kõikide mehhanismide, seadmete ja korpuse osas. Kui kontroll läbitakse, siis väljastatakse uuendatud klassitunnistus. Tavapäraselt enne klassi uuendamist tehakse laevale remont ja nii kutsutaksegi seda klassitaastusremondiks," selgitas Loik.

Loik sõnas, et Regula värvitööde ettevalmistuseks tehti pinnad liivapritsiga puhtaks ja selleks kulus üle 12 000 kilogrammi liiva, värvi kulus 3880 liitrit. Metalli jääkpaksust mõõdetud 6539 erinevast punktist, vahetati välja ja asendati 3250 kilogrammi teraskonstruktsioone ja 185 meetrit torusid.

Regula on ametlikult TS Laevade varulaev, eelolevate pühade ajal teeb laev lisareisid Rohuküla-Heltermaa liinil.

Kuna riigi poolt tellitud ja graafikusse lisatud kaks täiendavat  reisi müüdi välja pooleteise tunniga, siis majandusministeerium otsustas tellida veel kuus lisareisi. Pärast seda jääb Regula Rohuküla sadamasse.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: