TS Laevad loodab, et varulaeva prahtimiseni jõutakse paari nädala jooksul

Regula Paljassaare sadamas.
Regula Paljassaare sadamas. Autor/allikas: Siim Lõvi

Suursaartega ühendust pidav TS Laevad loodab lähema nädala või paari jooksul jõuda varulaeva prahilepinguni.

Varulaeva on vaja, sest praegu selles rollis olev Regula läheb juunis kolmanda laevana Virtsu-Kuivastu liinile.

TS Laevad juhatuse esimees Jaak Kaabel ütles ERR-ile, et varulaev prahitakse ainult perioodiks, mil kõik viis laeva on töös.

See tähendab, et varulaev prahitakse vaid suvekuudeks ja sügisest täidab varulaeva ülesandeid taas Regula.

Küsimusele millal ettevõtte varulaeva lepingule allkirjad saab, vastas Kaabel: "Nädala või kahe perspektiiv. Tahaks loota vähemalt."

Varulaeva süvis on võrreldav praegu liinil olevate uute laevadega, mistõttu madala mereveetaseme puhul see eelist ei annaks.

"Ta on võrreldava süvisega. Üldjuhul suvekuudel madalat veetaset ei ole, vähemalt tavaliselt mitte. Suvekuudel ei mängi see liialt palju rolli. Madal veetase on tüüpiliselt sügisel ja kevadel. Sellist madala süvisega laeva oleks vaja just sel perioodil," rääkis Kaabel.

TS Laevade emafirma Tallinna Sadama juht Valdo Kalm ütles ERR-ile, et prahiturg pole sugugi lihtne ning sobilikku laeva pole sugugi lihtne leida. "Aga mõeldakse mitmete variantide peale," ütles ta.

Millal Regula Saaremaa liinil sõitmist alustab, pole veel teada, sest läbirääkimised maanteeametiga alles käivad. Kalm arvas, et see juhtub juuni esimeses pooles.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: