Saksa parlament hääletas samasooliste abielu seadustamise poolt

{{1498809720000 | amCalendar}}
Saksa parlamendi roheliste esindajad tähistasid samsooliste abielu seadustamist pulmatordiga.
Saksa parlamendi roheliste esindajad tähistasid samsooliste abielu seadustamist pulmatordiga. Autor/allikas: Scanpix / AFP

Saksa parlament hääletas reedel samasooliste abielu seadustamise poolt.

Saksa liidumaade esinduskogu bundesrat on seadusmuudatuse juba heaks kiitnud ning oodatakse, et muudatus jõustub enne aasta lõppu. Saksamaa lubas samasooliste registreeritud kooselu 2001. aastal, kuid samasooliste abielu polnud seaduse silmis lubatud.

Reform annab samasoolistele kõik abieluga kaasas käivad õigused, kaasa arvatud adopteerimisõiguse.

Bundestagi saadikud otsustasid pidada hääletuse enne suvevaheaega, mis algab pärast reedel toimuvat istungit. Järgmine istung toimub pärast 4. septembril toimuvaid valimisi.

Samasooliste abielu käsitlevat seaduseelnõu hakati menetlema kiirkorras pärast seda, kui kantsler Angela Merkel ütles esmaspäeval, et tema konservatiivse võimukoalitsiooni parlamendiliikmed võivad eelnõu asjus hääletada nii nagu soovivad.

Mitmed valitsuserakondade parlamendisaadikud on samasooliste abielu seadustamise vastu, kuid sellel on vasakerakondade saadikute lai toetus.

Merkel ise hääletas reedel vastu.

"Minu jaoks tähendab abielu Saksa õiguse mõistes abielu mehe ja naise vahel, mistõttu hääletan täna seaduse vastu," ütles kantsler pärast hääletust.

Samas rõhutas Merkel, et suhtub nüüd samasoolistele paaridele lapsendamisõiguse andmisesse soosivalt. Kantsler oli pikalt sellele vastu ning ütles nüüd, et peab oma varasemaid sõnavõtte selles küsimuses "ebarahuldavateks".

"Sestsaadik olen palju mõelnud lapse heaolule ning olen nüüd ... jõudnud veendumuseni, et samasoolised paarid peaksid saama ühiselt lapsi adopteerida."

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: