Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Küsitlus: USA elanike hinnangul peaks Baltimaid Venemaa eest kaitsma

USA sõdurid Eestis õppusel.
USA sõdurid Eestis õppusel. Autor/allikas: Karl Johanson, Marina Loštšina/mil.ee

Üle poole Ameerika Ühendriikide elanikest pooldab USA sõdurite saatmist Baltimaade kaitseks, kui Venemaa peaks nendesse tungima, selgus mõttekoja Chicago Council on Global Affairs eelmisel nädalal avaldatud küsitlusest.

Ühendriiklastelt küsiti, kas nad toetaksid USA sõdurite käiku laskmist, kui Venemaa ründab NATO-liitlasi nagu Läti, Leedu või Eesti. Vastanutest 52 protsenti ütlesid, et toetaksid küll. Sama küsimus esitati ka 2014. ja 2015. aastal ning tollal oli toetus vastavalt 44 ja 45 protsenti.

Venemaa sõjalist jõudu pidas kriitiliseks ohuks 42 protsenti vastanutest. Mõttekoda küsis viimati sama 2002. aastal, ning tollal oli samal seisukohal 23 protsenti vastanutest.

Uuringu raames küsitleti 27. juunist 19. juulini kõikides USA osariikides 2020 üle 18-aastast inimest. Uuring avaldati 2. augustil.

Pärast seda, kui Venemaa annekteeris 2014. aastal Ukrainale kuuluva Krimmi poolsaare, saatis USA igasse Balti riiki ja Poola mõnisada sõdurit. USA juhib Poola paigutatud NATO pataljoni.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: