Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA toob Balti riikidesse Vene suurõppuse ajaks 600 sõdurit

{{1497636720000 | amCalendar}}
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Ameerika Ühendriikide Euroopa maavägede ülem, kindralleitnant Ben Hodges ütles, et USA toob Venemaa suurõppuse Zapad 2017 ajaks Balti riikidesse 600 õhudessantväelast.

Hodges ütles reedel, et USA on mures võimaliku Vene pealetungi pärast NATO idatiival Balti riikides septembris toimuva Venemaa suurõppuse Zapad 2017 ajal, vahendas Reuters.

Ta osutas, et ka Ukrainasse ja Gruusiasse sissetungid toimusid õppuste kattevarjus.

"Ajalugu on täis näiteid, kus nad (Venemaa - toim.) ei pea kokkulepetest kinni. Nad rikuvad neid pidevalt," ütles Hodges Poolas toimuvate NATO õppuste ajal.

Hodgesi sõnul muretseb ta, et Venemaa suurõppus võib viia provokatsioonideni Balti riikide piiride ääres.

Ta ütles, et USA toob Zapadi ajaks Balti riikidesse kolm üksust, kuhu kuulub kuni 600 õhudessantväelast.

"Me näeme vaeva, et olla selliste õppuste ajal kõrgeimas valmisolekus," ütles ta veel.

Laaneots: Leedul on probleeme

Erukindral Ants Laaneots peab lisasõdurite toomise põhjuseks ka seda, et Leedul on Zapadiga seoses probleeme, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Õppus on vahetult seotud Suwalki käiguga Leedust Poola ja tal on kõige pikem piir Valgevene ja Venemaaga ehk nende riikidega, kes õppused läbi viivad," selgitas Laaneots. "See on signaal Moskvale, et oleme siin ja kui midagi juhtub, siis sekkume. Valgevene pole huvitatud konfliktidest ja provokatsioonidest. Mitmel korral nii president Lukašenka kui ka meie kohtusime näiteks riigikaitsekomisjoniga ja kindralstaabi esindajaga rõhutasid, et see on kaitsealane õpus Valgevene jaoks."

Leetu saadetud rakette nimetab Laaneots heidutuseks, mille mõte polegi kaitset Eestini pakkuda.

"See on jällegi heidutus ehk vastukäiguna Iskanderile, mille Venemaa paigutas Kaliningradi. Venemaa on huvitatud, et õhuruumi kontroll jääks nende kätte."

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: