Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Baltic Workboats hakkab USAsse laevatehast rajama

{{1505734260000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Saaremaa ettevõte Baltic Workboats ostis USA idarannikule kinnistu, kuhu kavatseb rajada laevade komplekteerimistehase.

Baltic Workboatsi müügijuht Joel Rang rääkis ERRile, et ettevõte müüb standardselt toodetud laevu üle maailma, nüüd aga läheb esimene laeva prototüüp üle Atlandi ookeani. USAs on Baltic Workboatsil suured plaanid.

"Ettevõttel on soetatud sinna kinnistu, kuhu plaanime teha esialgu hoolduspunkti, et hakata laevu, mis me seal mandril müüme, hooldama. Ja hiljem ka teha nendest kit-production-tehas, kus hakata komplekteerima laevu kohapeal, neid lõppviimistlema ja kliendile edasi andma," rääkis Rang.

Tema sõnul on võimalusi USA turule minekuks uuritud juba mitu aastat ning potentsiaalse turuna nähakse ka Kanadat ja Lõuna-Ameerikat.

"Oleme käinud ja kaardistanud ja leiame, et seal on võimalusi meie toodetele küll ja küll," usub müügijuht.

Eestlaste tehtud laevade müügiargumendiks pidas Rang nende kvaliteeti ja häid meresõiduomadusi, samuti kütusekulu.

"USA on suur ja lai, seal on erinevaid tehaseid. Mütsiga lööma me ei lähe - hinnapoliitika on seal väga karm, aga me üritame läbi lüüa rohkem muude omaduste poolest, mida see laev annab," selgitas ta.

Pikemas perspektiivis kavatseb Baltic Workboats hakata tootma poolvalmis tooteid, need konteineriga USAsse saata ja seal kokku laduda.

USA turule üritatakse esimese laevaga kahe-kolme aasta jooksul tiir peale teha ja seda tutvustada, vähemalt sama kaua aega kulub ka komplekteerimistehase uste avamiseni.

Esimene üle Atlandi suunduv laev läheb Port Evergladesi lootside kasutusse ja ametlikult plaanitakse see käiku anda novembri lõpuks.

Port Evergladesi loots Carl Mahler ütles koostöö algusest rääkides, et Baltic Workboats võttis nendega ise ühendust. Ameeriklastele avaldas muljet laevade vaikne müratase ja vibratsiooni puudumine.

"Väga mugav laev," sõnas Mahler. "Nii et olime esimesest hetkest sisse võetud".

USA turule sisenemiseks soetas Baltic Workboats kinnistu viie miljoni euro eest, edasine investeeringumaht Rangi sõnul alles selgub.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: