Statistika ja ajajoon: Tallinna linnavalitsuse avamisterohke sügis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Valimiste eel tiheneb linnaametnike graafik avamiste ja tervitussõnade võrra.
Valimiste eel tiheneb linnaametnike graafik avamiste ja tervitussõnade võrra. Autor/allikas: Kollaaž Tallinna LV/ERR

Tallinna linnavalitsuse kõrgematel ametnikel, nagu abilinnapead, linnaosavanemad või nende asetäitjad, tuleb valimiste eel lindilõikamisi ette valimisvabast aastast enam: hiljuti said avatud koerte pargid ja nurgakivid pandud uutele koolidele-lasteaedadele. Kõige usinam avamistel käija on abilinnapea Mihhail Kõlvart, kaugele ei jää Merike Martinson.

Vaatasime linnaosavalitsuste tegemisi septembri algusest tänaseni. Vaatame kolme teemat: lasteaedadega seotus sündmused ehk avamised, nurgakivipanekud ja üritustel osalemine; mänguväljakute, parkide, teede renoveerimise või valmimise tähistamine ja meelelahutussündmused linnarahvale.

Lasteaiad

2016. aasta septembri algusest oktoobri keskpaigani ei avatud Tallinnas ühtki uut lasteaeda. Enamasti osaleti tervise- või ohutusega seotud päevadel või külastati lasteaedu sünnipäeva puhul.

Tänavu on programm olnud tihedam. Mihhail Kõlvart avas Veerise lasteaia, pani koos Pirita linnaosavanema Tõnis Mölderiga nurgakivi Pirita Kose lasteaiale ja avas koos kesklinna vanema Taavi Pukiga Lotte lasteaia Kadriorus. Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson tutvub täna Pääsusilma lasteaias renoveeritud basseiniga.

12. septembril tehakse pidulik sündmus, et teatada Tallinna linna plaanist rajada Eesti 100. sünnipäevaks linna lasteaedadele uued mänguväljakud.

Sarnaselt eelmisele aastale külastasid poliitikud ka sel aastal mitmeid sügisesi spordipäevi, sünnipäevi jmt.

Nurgakivid ja avalike kohtade avamised

Selle sügisega on Tallinn Pirita petangiväljaku, Lilleküla koerteväljaku, Pelgulinna peaväljaku, „seninägematute obstaaklite“ ehk spordiparkide ja teelõikude võrra rikkam.

Mullu samal ajavahemikul oli vaid üks nurgakivipanek: 12. septembril võttis Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid osa Noblessneri sadamalinnakusse kerkiva elamukompleksi nurgakivi paneku tseremooniast.

12. oktoobril osalesid abilinnapea Mihhail Kõlvart ja kesklinna vanem Taavi Pukk Prantsuse lütseumi võimla nurgakivi panemisel. 28. septembril sai Pääsküla gümnaasium nurgakivi Nõmme linnaosa vanema Tiia-Liis Jürgensoni osavõtul. Ka Mihhail Kõlvart osales üritusel.

Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda ja tema asetäitja Indrek Ahlberg pidasid aga oluliseks osaleda pidulikul Mäealuse tänava bürookompleksi avamisel. Samal ajal avas kesklinna vanem Taavi Pukk Kadriorus vastremonditud Vesivärava tänava.

10. oktoobril leidis abilinnapea Merike Martinson aega, et osaleda Kaarli kiriku oreli remondi vastuvõtu üritusel. Sama päeva hommikul aga osales Kristiine linnaosa vanem Vadim Belobrovtsev retrotammi Konstantin esitlusel. Sama trammi saatis Kadriorust liinile kesklinna vanem Taavi Pukk.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson osales 2. oktoobril Omniva uue Nurmenuku postkontori avamisel.

Sündmustest tasub välja tuua kultuurikeskuses Kaja toimunud ürituse "Mustamäe eile, täna, homme", kus osalesid nii linnnapea kohusetäitja Taavi Aas, abilinnapea Merike Martinson, Helle Kalda ja ka Indrek Ahlberg. Laupäeval sai publik nautida Tõnis Niinemetsa "Homme on täna" etendust ja pühapäeval ansambli Zlatõje Gorõ kontserti. Kõik nimetatud linnaametnikud on keskerakondlased.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: