Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinn suunab sülle kukkunud 10 miljonit kahe põhikooli renoveerimisse

Poiste tööõpetuse klass Tondi põhikoolis.
Poiste tööõpetuse klass Tondi põhikoolis. Autor/allikas: tondi.edu.ee

Valitsus eraldas neljapäeval reservist Tallinnale, Tartule ja Pärnule kokku 12,5 miljonit eurot, mille omavalitsused olid omast taskust kulutanud hariduslike erivajadusega (HEV) õpilastele hariduse andmiseks.

Tartu kohus tegi 2016. aastal ja 2017. aasta mais kaks otsust, mis lühidalt kokku võttes tõdesid, et riik ei ole alates 2010. aasta septembris nõuetekohaselt täitnud hariduslike erivajadustega õpilaste koolide pidamise kohustust.

Vaatamata sellele, et riiklikke HEV-koolikohti ei loodud omal ajal piisavalt, ei loobunud Tallinna linn õpilaste õppe korraldamisest ja võimaldas neile haridust omavahenditest.

Nüüd maksab riik selle tagantjärele kinni. Tallinn saab seitsmeaastase perioodi eest haridusministeeriumilt 10,5 miljonit, Tartu saab kahe aasta eest 1,3 miljonit ja Pärnu nelja aasta eest 831 000 eurot.

Tallinn plaanib selle summa jätta hariduse valdkonda täiendavateks investeeringuteks.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti ütles ERR-ile, et eraldatud 10,5 miljonit eurot suunatakse täiendavalt linna HEV-hariduse toetamiseks. "Eelkõige Tallinna Tondi Põhikooli ja Lasnamäe Põhikooli renoveerimisele,“ ütles Kõlvart.

Tallinna Tondi Põhikool on Eesti üks suuremaid erivajadustega õpilastele mõeldud koole. Primaarseks puudeks on vaimupuue, kuid enamus õpilastest on liitpuudega.

Kool pakub põhiharidust statsionaarses vormis lihtsustatud riikliku õppekava järgi. Olenevalt vaimupuude astmest saab valida põhihariduse omandamise võimalust kolmel erineval õppel – lihtsustatud õpe, toimetulekuõpe ja hooldusõpe.

Lasnamäe Põhikool korraldab hariduslike erivajadusega õpilaste õpet vene keeles.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: