Simson plaanib rongipiletite hindu tõsta

Majandusminister Kadri Simson esitas teisipäeval rahandusministeeriumile kooskõlastamiseks määruse, mille alusel tõuseb elektri- ja diiselrongides sõidupiletihind keskmiselt kolm kuni viis protsenti.

Määruse kohaselt suureneb raudteeliikluses nii sõidukilomeetri kui ka piletihinna maksimumhind.

"Elroni piletihinnad on olnud muutumatud mitu aastat, samal ajal on üldine hinnatõus olnud ca kuus protsenti. Täna oleme olukorras, kus on vaja tõsta Elroni töötajate palka, millest üks osa on planeeritud mõnevõrra suuremast piletitulust," selgitas Simson ERR-ile.

Ühe tsooni pileti hind suureneb 1,20 eurolt 1,30 eurole ning mitut tsooni läbivaid piletihindu tõstetakse 20 sendi võrra. Piletihinnad tõusevad keskmiselt kolm kuni viis protsenti.

Seejuures on määruse kohaselt tavapärasest kiirematel liinidel, mille ühendusaeg on võrreldava tavaliini ühendusajast vähemalt 10 protsenti kiirem, lubatud kehtestada kuni poole kõrgem piletihind. Lisaks sellele on ka diiselrongide esimeses klassis sõitjatele lubatud kehtestada kuni 50 protsenti kõrgem hind.

Määruse seletuskirjast selgub, et tulenevalt reisijanõudlusest suurenevad raudteeveo-ettevõtjate veomahud, mis omakorda tähendab kulude suurenemist ning vajadust tõsta piletihinda.

Praegu kehtivad sõidukilomeetri ja piletihinnad kattuvad majandus- ja kommunikatsiooniministri poolt 2015. aastal kehtestatud maksimummääradega.

Määruse rakendamisel piletihindade tõusuga seotud raudteeveo-ettevõtja täiendavad tulud on hinnanguliselt 600 000 eurot. Võimalikust piletihinna tõusust tekkiv täiendav tulu suunatakse avaliku teenindamise kohustustega kaasnevate kulude katmiseks.

Määrus jõustub 2017. aasta 10. detsembril.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: