Alkoholimüüja: käibe suurenemine Lätis katab müügi vähenemise Eestis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ka Läti kaubamärgiga õlled ostab piiripoodidest ära eestlane, kinnitavad õlletöösturid.
Ka Läti kaubamärgiga õlled ostab piiripoodidest ära eestlane, kinnitavad õlletöösturid. Autor/allikas: ERR

SuperAlko ja CityAlko poode pidava Aldar Eesti OÜ juhi Riho Maureri sõnul on aktsiisitõus Eesti kaupluste müüki vähendanud, kuid Lätis asuva kolme kaupluse müüki jõudsasti suurendanud.

„Lätis on tõus sadades protsentides. Eestit ja Lätit ühe tervikuna vaadates ei ole meie ettevõtte müügid kunagi olnud nii suured kui nüüd,” kinnitas ta Eesti Päevalehele.

„Selle aasta teisel poolaastal on Eestit külastanud Soome turistide arv 20% vähenenud, järgmiseks aastaks võib prognoosida selle näitaja kasvu. Need turistid, kes soovivad reisilt alkoholi ka kaasa osta, siirduvad oste sooritama pigem Lätti,” märkis Maurer.

Tema sõnul tähendas pühade saabumine varem alkoholikauplustele müügi 30–40% kasvu, ent viimastel aastatel seda enam pole. „Meie Läti alkoholikaupluste müük pühade ajal aga kahekordistub tavakuudega võrreldes. Eestimaalaste ja Soome turistide käitumine on siin sarnane.”

Seda, kas soomlaste ostuharjumused on muutunud, ei osanud Maurer täpsemalt kommenteerida. „Hinnanguliselt võiks öelda, et lahja alkoholi ostmine on vähenenud rohkem kui kange alkoholi ostmine,” lisas ta.

Seda kinnitab ka asjaolu, et kõige rohkem on Eestis vähenenud ja Lätis samal ajal suurenenud õllemüük. Maureri sõnul vähenes õllemüük Eestis ligikaudu 30%, aga Lätis suurenes sadades protsentides.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: