Väino Koorberg: ajakirjandus kui sotsiaalne liim pudeneb

{{1514281260000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Inimesi, kogukondi ning arvamusi sidunud ajakirjandus kui sotsiaalne liim pudeneb ja mõraneb, ütles 16 aastat Õhtulehe toimetust juhtinud Väino Koorberg ERR.ee veebisaates "Otse uudistemajast".

Koorberg ütles usutluses Ainar Ruussaarele, et poleks veel viis aastat tagasi arvanud, et elu ajakirjanduseta on võimalik. Käies aga koolides ühiskonnaõpetuse tunnis, pidi ta hinnangut muutma ja tõdema, et elu televisioonita ja ajakirjanduseta on täiesti võimalik.

Kus tarbimisharjumused on nii suures muutuses, ajalehtede lugejaskond väheneb ja vananeb, jätab see Koorbergi sõnul pitseri ühiste väärtuste omandamisele. "Ajakirjandus on pikka aega olnud sotsiaalne liim, mis seob inimesi ja kogukondi ning arvamusi. See liim on nüüd pudenema ja mõranema hakanud."

Tõde ajakirjanduses on pikaaegse peatoimetaja hinnangul muutunud objektiivsest nähtusest subjektiivseks. "Tõde on muutunud nähtuseks, mis peab meeldima ja mida saaks omaks võtta. Liigume udusele alale, kus ajakirjandus on vaid üks võimalus ehitada maailmapilti, kuid kõrval on muid võimalusi sadu."

"Otse uudistemajast" küsis Koorbergi käest veel, kas kõmuajakirjandus saab olla ja peab üldse olema kvaliteetne, kuivõrd hägustunud on tänased piirid tabloidse ja kvaliteetse ajakirjanduse vahel, mis peitub sõna „meediatöötaja“ taga ning kuidas on meedia kujundanud ja kuidas ta hakkab kujundama maailma, milles me elame?

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: