Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Narva aktivist: president võiks pigem teha Narva regulaarseid lühivisiite

{{1515514440000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Narva aktivist ja sealse arvamusfestivali üks eestvedjaid Valeria Lavrova ütles saates "Otse uudistemajast", et tema arvates võiks president Kersti Kaljulaid kuuks ajaks Narva kolimise asemel teha regulaarseid lühemaid visiite. ETV+ kanalist rääkides ütles ta, et see töötab ja seda vaadatakse.

Lavrova ütles, et elab Narvas, sest Narva on kõige suurema potentsiaaliga ja parim linn Eestis. Ta ütles, et Narvast algab Euroopa.

"Narvas ei ole inimestel küsimust, et kas ma lähen Venemaale elama. Ma olen sündinud siin ja mul ei ole plaanis kuhugi minna. See on minu maa," sõnas Lavrova.

Lavrova märkis, et kuigi uusi elumaju Narvas ei ehitata, on Narva 100 protsenti arenev linn, tähtsaks pidas ta Vaba Lava tulemist Narva.

Küsimusele, kas on võimalik, et Venemaa tuleb ja võtab Narva ära, vastas Lavrova, et 10-20 aasta jooksul ta seda ei karda. "Ma ei näe praegu põhjust, et see juhtuks," sõnas ta.

Kui aga tänavatele peaksid siiski ilmuma rohelised mehikesed või peaks puhkema konflikt, siis vastas ta, et ta ei tea, mis ta teeks. "Ma ei tea. See sõltub momendist, mida ma tunnen. Mina olen ema ja mul on kolm last. Kui ma tunnen, et ma pean neid päästma, siis ma jooksen sinna, kus on minu jaoks ohutum," vastas Lavrova.

President Kersti Kaljulaid lubas möödunud aasta detsembri lõpus, et kolib 2018. aatsa sügisel koos presidendi kantseleiga kuuks ajaks Narva ja kasutab tööpaigana seal avatavat Vaba Lava teatrikompleksi.

Lavrova arvates oleks loogilisem, kui visiidid oleksid regulaarsed ja plaanipärased. Lühiajalised visiidid oleks tema sõnul ka korralduslikult odavamad ja lihtsamad. "Siis on nagu rahulik, regulaarne suhtlemine. Ei ole vaja nii, et ta tuleb kuuks ajaks ja siis on kaks aastat kadunud," lausus ta.

Lavrova jaoks on oluline küsimus, kelle juurde president läheb. "Kas linnavalitsusse, äriettevõtete juurde või ka lihtsate inimeste juurde. Kas minu vanaemal on võimalik temaga suhelda?".

Korruptsioonist rääkides ütles Lavrova, et inimesed valivad vanu nägusid tagasi, sest nende jaoks on tähtis stabiilsus.

ETV + kanali kohta ütles Lavrova, et see kanal töötab ja tema tuttavad vaatavad seda. "Minu tuttavad kõik vaatavad. Aga ma ei vaata seda telerist, vaid internetist," ütles Lavrova.

"See, et vanad inimesed vaatavad PBK-d, see on seotud sellega, et õhtusest Vremja vaatamisest on saanud rituaal. See on stabiilsus kiirestimuutuvas maailmas," lisas ta.

Küsimusele, kas PBK-st peaks ostma reklaami vastas Lavrova, et äriettevõtjate jaoks on PBK ainuke võimalus. Ta lisas, et hea kui ETV+ näitaks reklaami.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: