SpaceX saatis ilmaruumi USA valitsuse salajase lasti

SpaceXi taaskasutusrakett Falcon 9 stardib Floridast Canaverali neemelt.
SpaceXi taaskasutusrakett Falcon 9 stardib Floridast Canaverali neemelt. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA tehnoloogiaettevõtte SpaceX lähetas pühapäeval ilmaruumi Ühendriikide valitsuse salajase lasti, mida teatakse nime all Zuma.

Missiooni iseloom ja sellega seotud agentuur on endiselt varjatud saladuslooriga.

Taaskasutusrakett Falcon 9 saadeti Floridast Canaverali neemelt teele pimeduse varjus kell kaheksa õhtul kohaliku aja järgi.

Start pidi esialgsete plaanide kohaselt aset leidma novembris, kuid lükati edasi, sest Californias asuv firma soovis põhjalikumalt üle kontrollida ninakoonuse osa, mis lasti kaitseb.

Lasti valmistaja Northrup Grumman märkis üksikasju täpsustamata, et see on mõeldud Ühendriikide valitsuse tarvis ning toimetatakse maalähedasele orbiidile,.

SpaceX ja Pentagon ei ole vastanud kommentaarisoovile missiooni iseloomu kohta.

SpaceX on lähetanud varem kosmosesse riikliku julgeolekuga seotud laste, muuhulgas luuresateliidi ja kosmoselennuki X-37B USA õhujõudude tarvis.

Kompanii ei näidanid internetiülekandes kosmoselaeva Zuma pärast selle eraldumist raketi esimesest astmest, kuid kinnitas, et last on edukalt teel maalähedasele orbiidile.

Falcon 9 sujuvat maandumist Canaverali neemele tervitati SpaceX-i peakorteris Californias Hawthorne'is juubeldustega.

SpaceX-i juht Elon Muski eesmärgiks on viia tehnoloogia sellisele tasemele, et raketid oleks ühel päeval sama taaskasutatavad kui lennukid, mis omakorda viiks märgatavalt alla kosmoselendude maksumuse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: