Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Seederi sõnul on Reinsalu selgitused piisavad

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et Urmas Reinsalu (IRL) on olnud justiitsministriametis edukas ning tema selgitused väljaütlemiste kohta on olnud piisavad.

Seeder märkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et ta ei ole üldse kindel, et opositsioon Reinsalule umbusaldusavalduse esitamises ühtne on.

"Ärme torma sündmustest ette. Ei ole tänaseks umbusaldust esitatud ja kas üldse esitatakse, eks seda näeme. Kui see ka reaalselt on juhtunud, siis loomulikult arutame nii meie IRL-is kui ka meie koalitsioonipartneris seda tegelikku olukorda," vastas Seeder saatejuhi küsimusele, kui suur on tõenäosus, et Reinsalu umbusaldamiseks tuleb piisav hulk hääli kokku.

Seederi kinnitusel tema Reinsalu väljavahetamiseks põhjust ei näe.

"Kindlasti mitte. Urmas Reinsalu on justiitsministri tööga väga hästi hakkama saanud. Mis puudutab tema väljaütlemist, siis seda on ta ka selgitanud, et ta tegi seda ebaõnnestunult. Ta on seda avalikkusele ka selgitanud ja minu arvates ei ole see küll põhjus, miks Urmas Reinsalu justiitsministriametist, kus ta on tõepoolest edukalt hakkama saanud, peaks tagasi astuma," rääkis parteijuht.

Seederi kinnitusel on Reinsalu selgitused olnud tema jaoks piisavad.

"Jah, on küll, sest ta on seda ise selgitanud. Ja kes ka Urmas Reinsalut nii ministrina on jälginud, mida ta on teinud, kui ka inimesena tunneb, siis väga hästi teab, et ei ole temas vägivaldset olemust. Ja ta ei ole ka kutsunud kedagi üles naistevastasele vägiallale, kui te tervikuna loete selle kirja läbi ja omate ka funktsionaalset lugemisoskust," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: