Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaja Kallas: Reinsalu võidakse valitsuskriisi vältimiseks välja vahetada

{{1516466220000 | amCalendar}}
Foto: Sander Koit / ERR

Reformierakonna aseesimehe Kaja Kallase hinnangul võib koalitsioon justiitsminister Urmas Reinsalu tema ametikohalt välja vahetada, et vältida valitsuskriisi tekkimist.

Reformierakonna volikogu arutas laupäeval valmistumist 2019. aasta riigikogu valimisteks ning ka praegust poliitilist olukorda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Volikogul poliitilisest olukorrast rääkinud Reformierakonna esimees Hanno Pevkur ja aseesimees Kaja Kallas ütlesid, et justiitsminister Urmas Reinsalul tuleb oma väljaütlemiste pärast tagasi astuda.

Opositsioon on talle andnud selleks aega esmaspäevani ning pärast seda tähtaega asutakse umbusaldusavaldusele allkirju korjama. Mitu koalitsioonipoliitikut on andnud mõista, et nad võivad samuti umbusaldusega ühineda.

Valitsusliidu lagunemist ei pea nii Hanno Pevkur kui ka Kaja Kallas kuigi tõenäoliseks.

"Koalitsioonid lagunevad seestpoolt. Tuleb vaadata, milline on koalitsiooni käitumine. Päeva lõpuks on võimalus Reinsalul ka tagasi astuda ja IRL-il määrata uus minister ja siis tiksub see valitsus vaeveldes edasi kuni 2019 valimisteni," rääkis Pevkur.

"Ma usun, et valitsuskoalitsiooni juhtivpartei Keskerakond teeb kindlasti kõik selleks, et see valitsus püsiks, mis võib tähendada ka seda, et justiitsminister ikkagi vahetatakse välja, et sellist kriisi ei tekiks," kommenteeris Kallas.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi teatas reedel, et kui justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) esmaspäevaks tagasi ei astu, algatab fraktsioon umbusaldusavalduse.

Reinsalu avaldus

Reinsalu astus skandaali põhjustanud sõnakasutusega üles kaitstes kriitika alla langenud NO99 teatri juhti Tiit Ojasood.

"Just see tunne oli mul hommikul, kui lugesin massiüleskutset, et Ojasoo ei tohi aastapäevaetendust lavastada. Ma ei tunne Ojasood. Küllap pole ta inimesena mingi kullatükk. Kui minult tema lepitusmenetluse juhtumi kohta omal ajal arvamust avaldasin, siis mõistsin ma naistevastase vägivalla hukka, kuid nüüd, tänase kirja valguses, lausa kahetsen seda avaldust. Sest avalik meelepaha võttis nõiapõletamise kollektiivse transi mõõtmed," kirjutas Reinsalu teisipäeval.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: