Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EKRE ühineb Reinsalu umbusaldusega

EKRE kavatseb ühineda Urmas Reinsalu umbusaldamisega.

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme ütles ERR-ile, et EKRE on traditsioonilise perekonna kaitsmise erakond . "Me leiame, et mehed kaitsevad naisi, mitte ei peksa neid. Me leiame, et sotsid peaksid edaspidi kogu sellel teemal lihtsalt häbenema ja vait olema," sõnas Helme.

Helme ütles, et kuigi EKRE-l ja IRL-il on ka palju kokkupuutekohti, siis heidab EKRE IRL-ile ette vasakpoolses ja venemeelses valitsuses osalemist. "Nad väga paljudes kohtades teevad lubamatuid järeleandmisi. See on meiepoolne surveavaldus IRL-ile, et IRL sellisest valitsusest lahkuks," lausus Helme.

"Meie hinnangul praegune Eesti valitsus on töövõimetu, paralüüsis, teeb Eestile ülikahjulikke majanduslikke ja maksuotsuseid, kahjustab Eesti inimeste huve. Me soovime seda valitsust välja vahetada võimalikult kiiresti ja meie umbusaldusavaldus on mitte ainult ühele ministrile, vaid kogu sellele valitsusele," ütles Helme veel.

Helme rääkis, et koos Vabaerakonna ja Reformierakonna esindajatega on umbusaldusavalduse teksti põhimõtted kokku lepitud.

Hommikul käis Reinsalu ka EKRE fraktsiooni küsimustele vastamas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: