Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lobjakas: Reinsalu pääsemine annaks kultuurikonfliktile pöördeid juurde

Kui umbusaldusavaldust justiitsminister Urmas Reinsalule ei tule või see ei lähe läbi, siis Eestis vaikselt sisisenud kultuurikonflikt võtab pöördeid üha juurde, ütles Ahto Lobjakas Raadio 2 saates "Olukorrast riigis".

Lobjakas rääkis, et kui Reinsalu umbusaldumine õnnestuks, siis ei kujuta ta ette olukorda, kus kolm väikest partnerit oleksid koalitsioonis, küll aga kujutaks ta ette, kuidas Keskerakonna juhitavasse valitsusse kuuluksid ka sotsid ja Vabaerakond ning neid toetaks Margus Tsahkna. Sellisel valitsusel oleks samas peaaegu võimatu tähtsaid seadusi läbi suruda.

Kui aga Reinsalu päseb, siis kultuurikonflikt, mis on Eestis vaikselt sisisenud ja Tiit Ojasoo kaasusest uue tõuke saanud, võtab pöördeid üha juurde.

"Ma oletan, et kui Reinsalu korra pääseb sellega, mis ta on öelnud, siis sellega legitimiseeritakse, võimendatakse ja võimestatakse seda kukkede reservaati, mis on kukkede ja imaginaarsete kanade sõjas hakanud väga võimsalt pead tõstma. Ning sellega forsseeritakse ka paremkonservatiivset õhkkonda meil siin," tõdes Lobjakas.

Ta lisas, et kuna valimisteni on jäänud napilt üle aasta, peaksid sellest tegema järeldusi ka need, kes otsivad parempoolseid hääli, eriti aga need, kes neid ei otsi, sest poliitilist maastikku kisutakse meil praegu järsult paremale.

"Kui Reinsalu ei kuku, siis järelikult on jahihooaeg alanud," lausus Lobjakas.

Teine saatejuht Andrus Karnau prognoosis, et tõenäoliselt valitsus jätkab ja ilmselt võib jätkata ka koos Reinsaluga, sest IRL ja Keskerakond on tugevalt tema taha astunud.

"Iseasi, kuidas sotsid selle alla neelavad," lisas ta.

Opositsioon on andnud Reinsalule kuni esmaspäevani aega ise tagasi astuda ning lubanud pärast seda asuda koguma allkirju umbusaldusavaldusele. Skandaali põhjustas Reinsalu sõnakasutus, kui ta kaitses kriitika alla langenud NO99 teatri juhti Tiit Ojasood.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: