Facebooki kasutajate arv Põhja-Ameerikas kahanes

Facebooki logod.
Facebooki logod. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Facebook teatas kolmapäeval, et eelmise aasta neljandas kvartalis kasutas USA-s ja Kanadas igapäevaselt Facebooki 184 miljonit inimest. Võrreldes kolmanda kvartaliga, kui kasutajaid oli 185 miljonit, on tegemist olulise langusega, mis võib meedia hinnangul olla märk ka edasistest arengutest.

Tegemist esimese sellise langusega pärast seda, kui tehnoloogiahiid hakkas neid andmeid koos oma tuluaruandega avaldama, vahendab CNBC.

USA ja Kanada kasutajate pealt teenis Facebook neljandas kvartalis 6,39 miljardit dollarit, kolmandas kvartalis teeniti 5,03 miljardit dollarit. Tulude kasv samaaegselt kasutajate langusega on seletatav asjaoluga, et pühadeperioodi sisaldav neljas kvartal on reklaamiturgu silmas pidades olnud alati aktiivseim ja tulutoovaim.

Facebooki kasutamine on Põhja-Ameerikas olnud mitu aastat stabiilsel tasemel, mis tähendab, et kasv on saadud peamiselt maailma muudest piirkondadest. Äsjane teade Põhja-Ameerika kohta võib aga tähendada seda, et Facebooki kasutamine on jõudnud küllastumist tähendavasse murdepunkti ettevõtte kõige olulisemal turul. See võib omakorda ka anda märku, et selline langus võib peagi toimuda ka ülejäänud maailmas.

Languse põhjuseks võib olla ka viimasel ajal Facebooki suhtes tehtud terav kriitika, mis puudutab näiteks väiteid, et välismaised jõud kasutasid platvormi ära sekkumiseks USA presidendivalimistesse ning et ettevõte ei ole võimeline oma keskkonnast eemaldama sobimatut sisu.

Kui aga kasutajate arv väheneb, on Facebook pikaajalise kasvu tagamiseks paratamatult sunnitud oma keskkonda rohkem reklaamiga täitma, küsima reklaami eest kõrgemat hinda või leidma muid teenimisvõimalusi.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: