Tartu sai nutikad bussipeatused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartus on kõik bussipeatused nüüd varustatud kleebistega, mille abil bussiootajad bussi saabumise aja reaalajas oma nutitelefonist teada saavad.

Kui buss näiteks halbade liiklusolude tõttu peatusse viis minutit hiljaks peaks jääma, saab ootaja oma tegemisi paremini planeerida, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Talvel peatuses oodata on väga tüütu. Siis on palju parem, kui ma tean, kuhu ma lähen, mis hetkel, ma lähen sinna viimasel hetkel. Sellest tuli mobiilirakendus ja nüüd me oleme vaadanud, kuidas seda mobiilirakendust tuua ka füüsilisse keskkonda," rääkis rakenduse looja Veiko Raime.

Kui möödunud aastal katsetati tehnoloogiat vaid suuremates bussipeatustes, siis nüüd on kleepsudega kaetud kogu Tartu linn.

"Natuke vähematel telefonidel, kaasaegsematel on olemas tehnoloogia nimega NFC - peamiselt androiditelefonidel on see kasutatav - ja sel juhul piisab sellest, kui see on telefonides sisse lülitatud. Piisab sellest, kui see telefon panna vastu kleebist ja info avatakse automaatselt. Vanematel telefonidel või iPhone'i kasutajatel võib juhtuda, et see pole sisse lülitatud, siis on teine võimalus avada kaamera ja vastavalt kaameraga skaneerida natuke kaugemalt seda QR koodi, mis peaks kindlasti kõigil töötama," selgitas Raime.

"Seda, kas asja on vaja või mitte, näitab alati see, kas on kasutajaid. Ja kuna kasutajaid on ja tuleb järjest juurde, siis ta kindlasti õigustab. Tänasel päeval töötatakse selle nimel, et sinna tekiks ka planeerimisevõimalus juurde ehk lisaks sellele, et sa saaks reaalajas info nende peatuste kohta, kus sa soovid liikuda, saad sa ka sõidusoovituse, kuidas jõuda punktist A punkti B," rääkis Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

Lühikese aja jooksul on lahendus hästi vastu võetud ja praegu kasutab seda umbes 3500 inimest päevas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: