Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ROK tühistas ERR-i olümpiaakrediteeringud

Eesti olümpiakoondis avatseremoonial.
Eesti olümpiakoondis avatseremoonial. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ööl vastu laupäeva tühistas rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) meediateenistus Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) akrediteeringud PyeongChangi taliolümpiamängudel. 

ERR-i sporditoimetuse juht Rivo Saarna ütles, et infot on napilt ja täpsemaid selgitusi ROK jaganud pole.

Saarna kinnitas, et 22. veebruaril toimus olümpiamängude meediakeskuses ROK-i meediateenistuse ja ERR-i ajakirjanike kohtumine, kus ROK nõudis ETV kanali ID eemaldamist ekraanilt ajaks, kui uudistesaates näidatakse olümpiapilti.

"Muid etteheiteid või nõudmisi ROK-il ei olnud. Olime selle tingimusega nõus, lähtusime vaatajahuvist ning asjaolust, et avalik-õigusliku ning vabalevi kanalina lasub ERR-il kohustus informeerida olulistest sündmustest võimalikult laia auditooriumit," rääkis Saarna.

"Meie kohus on seda etteantud raamides teha nii hästi ja ulatuslikult kui võimalik, ka juhul kui sellega kaasneb nõue eemaldada uudistesaatelt meie kanali ID ehk logo," lisas ta.

Saarna hinnangul on rahvusringhääling ROK-i nõudmistest kinni pidanud.

"Seda kummalisem oli täna öösel saabunud teade akrediteeringute tühistamisest. Ootame täiendavaid selgitusi ROK-i poolt. Seni ROK konkreetsele põhjusele viidanud ei ole," täpsustas ta.

Saarna sõnul alustavad ERR-i ajakirjanikud tagasiteed olümpialt nagu plaanitud 26. veebruaril.  "ERR-i ajakirjanikud jätkavad oma tavapärast tööd ning intervjuud sportlaste ja taustajõududega saavad kajastatud teleuudistes ja veebis."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: