X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mikser kohtub USA-s Tillersoni ja Bishopiga

Mikser ja Tillerson 2017. aasta 28. märtsil.
Mikser ja Tillerson 2017. aasta 28. märtsil. Autor/allikas: U.S. Department of State

Välisminister Sven Mikser alustab pühapäeval visiiti USA-sse, kus ta kohtub koos Balti kolleegidega USA välisministri Rex Tillersoniga ning Austraalia välisministri Julie Bishopiga.

Pühapäeval osaleb Mikser Washingtonis Ameerika–Iisraeli Avalike Suhete Komitee (AIPAC) konverentsi arutelus.

Esmaspäeval kohtub Mikser koos Balti riikide välisministritega USA välisministri Rex Tillersoniga. Kohtumisel arutatakse atlandiülese koostöö edendamist, julgeolekuolukorda Euroopas ja võitlust terrorismiga.

Lisaks on päevakorras aprillis toimuv USA presidendi kohtumine kolme Balti riigi presidendiga ning ettevalmistused juulis toimuvaks NATO tippkohtumiseks.

Teisipäeval kohtub Mikser koos oma Balti kolleegidega Esindajatekoja välisasjade komitee esimehe Ed Royce´i ja aseesimehe Eliot Engeliga.
Lisaks on kavas kohtumine Senati välisasjade komitee esimehe Bob Corkeri ja aseesimehe Robert Menendeziga. Välisminister kohtub Washingtonis lisaks Ladina-Ameerika riikide suursaadikutega, et tutvustada Eesti kandidatuuri ÜRO mittealalise liikme kohale aastateks 2020-2021.

7. märtsil viibib välisminister Mikser New Yorgis, kus tal on kavas kohtumised ÜRO arenguprogrammi (UNDP) juhi Achim Steineriga ja ÜRO eriesindajaga rände küsimustes Louise Arbouriga. Lisaks kohtub Mikser Rootsi suursaadikuga USAs Olof Skoogiga ja Araabia grupi suursaadikutega.

7. märtsil on kavas kohtumine samal ajal USA-s visiidil oleva Austraalia välisministri Julie Bishopiga, kellega arutatakse Eesti ja Euroopa Liidu suhteid Austraaliaga.

Sama päeva õhtul võtab välisminister osa New Yorgi Eesti majas toimuvast vastuvõtust Eesti vabariigi 100. aastapäeva puhul, mille korraldavad Eesti ÜRO esindus ja New Yorgi peakonsulaat.

8. märtsil kohtub Mikser Vaikse ookeani saareriikide suursaadikutega.

Mikseri visiit kestab 8. märtsini.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: