ERR Moskvas: Venemaal tähendab naiseks olemine eelkõige emarolli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Mladen Antonov/AFP/Scanpix

Naistepäeval on Venemaal jälle arutelu all küsimus naise rollist ja üha enam levib seisukoht, et olla naine tähendab eelkõige olla ema.

Naistepäev on Venemaal üks tähtsamaid pühi. Naised Venemaal teenivad umbes veerandi võrra vähem palka kui mehed, kui nad üldse tööl käivad ja lastega kodus ei ole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üleüldse valitsevad Vene meediaruumis viimastel aastatel rohkem ja rohkem meeleolud, et naine - see tähendab eelkõige ema.

"Ma arvan, et peab toetama ja tõstma just selle naise staatust, kes on kodus lapsega või lastega. Varem sellist probleemi ei olnud. Enamus naisi - räägin lihtsast rahvast, mitte aadlikest - teostasid end suurepäraselt. Ja mitte kellelgi ei tekkinud küsimust, kuidas näiteks talumeeste kogukonnapeaks saada," rääkis Dmitri Devjatkin liikumisest "Karskuse pereklubid".

Aga täna, isegi kui naine töötab, on tal keerulisem karjääri teha kui meestel.

"Juhtivate ametikohtade puhul on eelis antud meestele, vaatamata sellele, et seaduse järgi on naiste ja meeste õigused Venemaal võrdsed. Kui aga vaatame selle probleemi teisele poolele, siis võib öelda, et naisel on raskem poliitikas ja teistes valdkondades," ütles noorsoo parlamendi esimees riigiduuma juures Maria Voropajeva.

Poliitikas aga lastetu naine sisuliselt karjääri teha ei saa.

"On sünnitamiskõlblik vanus ja see on naisele loomulik põhjus realiseerida ennast just naisena. Sellest peab alustama, see on naise peamine õigus. Ikka naine annab elu uuele inimesele. Kui see tõeline eesmärk on saavutatud - siis miks mitte näiteks poliitikasse minna?" kommenteeris liikumise "Naised elu eest!" juht Natalja Moskvitina.

Venemaa riigiduumas on 15 protsenti naised, valitsuses on neid kümnendik.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: