Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Ratas tunnustas missioonidel käinud sõdureid

Peaminister Jüri Ratas tunnustas teisipäeval kaitseväelasi, kes teenisid rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel aastatel 2016-2017 ja varem.

Ratas tõstis esile lähedaste tähtsust operatsioonidele saadetud kaitseväelaste toetamisel.

"Ma tean, et alustada tuleb mõttega, et Eesti julgeolek algab Afganistanist, Malist, Liibanonist, et see algab seal kaugel, kus te turvalise maailma eest seisite. Aga ma alustan sellest, et Eesti julgeolek algab meie endi kodust, see algab tundest, et te olete hoitud ja tagasi oodatud," ütles ta.

Sama mõtet kordas kaitseväelaste nimel rääkinud kolonel Vitali Lokk. "Kui ka oled kaugel, siis on toetus kõige tähtsam ja tänan kõiki meie lähedasi. Kodus oodata on tihti palju raskem töö, kui operatsioonil osalemine," märkis ta.

Ratase sõnul on Eesti julgeolek täna kindel tänu kuulumisele NATO-sse ja Euroopa Liitu, kuid relvastatud konfliktid, terror ning kurjad kavatsused pole maailmast kadunud ja seetõttu tuleb edaspidigi valmis olla operatsioonidesse panustamiseks.

"Suurim väärtus nii meie kui NATO ja Euroopa Liidu partnerite jaoks on rahu. Suur tänu teile selle tagamise eest," sõnas peaminister.

Vastuvõtul osalesid Eesti kaitseväelased, kes peaasjalikult aastatel 2016-2017 teenisid Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL ja ÜRO rahutagamismissioonil UNTSO, NATO operatsioonil Resolute Support Afganistanis, Euroopa Liidu operatsioonil EUNAVFOR Med ja Euroopa Liidu väljaõppemissioonil EUTM Mali, samuti operatsioonil Inherent Resolve Iraagis.

Peaminister kinkis kaitseväelastele pühendusega Mati Õuna raamatu "Eesti sõjavägi 1920–1940".

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: