Miljon +: eestikeelsesse Vikipeediasse miljon artiklit

Foto: ERR

Ettevõtmine Miljon +, mille eesmärk on eestikeelsesse Vikipeediasse koguda miljon artiklit, on väldanud täpselt aasta ning praeguseks on internetientsüklopeedias kokku veidi vähem kui 200 tuhat eestikeelset artiklit. Projekti eestvedajad on veel optimistlikud ja usuvad, et kahe aasta pärast on eestikeelses Vikipeedias miljon artiklit üleval.

Vikipeediasse uue artikli lisamine on imelihtne. Tuleb lihtsalt välja mõelda midagi, mille kohta veel artiklit olemas ei ole, näiteks emakeelepäevale sobivalt Emakeeleõpetajate Selts, siis alustada lehekülge, see ilusti valmis kirjutada ja niimoodi umbes 830 000 korda veel, et Miljon + projekt lõpuks oma eesmärgini jõuaks.

"Lõppeesmärk on küll kõlav, et miljon artiklit, aga meie tagasihoidlikum ja isegi üllam eesmärk on saada artiklid sisuliselt ja keeleliselt kvaliteetseks," ütles Miljon + projektijuht Sirli Zupping.

Täpselt aasta tagasi alguse saanud Miljon + projekt on eestvedajate sõnul täna heas seisus. Praeguseks on olemas ligi viiendik eesmärgi saavutamiseks vajalikest artiklitest. Et 2020. aastal tõesti eesti keeles miljonit artiklit lugeda saaks, on oma panuse andnud isegi president Kersti Kaljulaid. Ka projekti meeskond ise tegeleb hoogsalt kirjutamisega.

"Ma isegi ei tea, palju ma olen kirjutanud, aga ühel päeval keegi administraator tänas mind Vikipeedias minu 100. muudatuse eest. See oli juba mõnda aega tagasi," sõnas Zupping.

Suursuguse plaani täitumisele saab kaasa aidata igaüks, kas Vikipeediasse artikleid kirjutades või neid keeleliselt paremaks muutes.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: