Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Brüsselis: Ratas peab võimalikuks uusi Vene-vastaseid sanktsioone

Euroopa Liidu valitsusjuhid arutavad Brüsselis alanud Ülemkogul internetihiidude maksustamise, Brexiti ja Venemaa üle. Neljapäeva keskpäeval kohtusid Balti riikide ja Poola liidrid Euroopa Komisjoni presidendiga, et täpsustada Balti elektrivõrkude Kesk-Euroopaga sünkroniseerimise ajakava.

Peaminister Jüri Ratasele algas Brüsseli visiit Euroopa Komisjonis. Jean-Claude Juncker võõrustas Balti riikide ja Poola valitsusjuhte, et rääkida elektrivõrkude sünkroniseerimisest. Balti riikidele on Venemaa võrkudest desünkroniseerimine julgeolekuküsimus, ütles Ratas "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

"Ja see ei ole ainult Balti regiooni küsimus vaid kogu EL-i küsimus. Kindlasti vajame EL-i tuge eelarvelises mõttes nii selles kui ka tulevases eelarves. See oli meie sõnum," rääkis Ratas.

Ratase sõnul väljendas Poola peaminister ka huvi Balti riikide kahe liiniga sünkroniseerimise vastu.

Leedu riigipea Dalia Grybauskaite ütles, et Vilniusele piisaks ka ühe liiniga sünkroniseerimisest ja tõdes, et kahe liini osas valitsevad eriarvamused.

"Meie oleme rahul ühe liiniga. Mõned riigid, eriti üks riik, on selles küsimuses teisel seisukohal ja pole nõus. Aga meile piisab ka ühest liinist," rääkis Grybauskaite.

Reporter Johannes Tralla küsis peaminister Rataselt, kas Euroopa Komisjoni kolmapäeval esitletud plaan kehtestada internetihiidudele kolmeprotsendiline maks on parim lahendus. Valitsusjuhid sõnastasid vajaduse digimaksu väljatöötamiseks digitippkohtumisel kultuurikatlas.

"Halb lahendus on see, kui meil on 28 erilahendust. Nii et tänases situatsioonis on ainus tee minna edasi ajutise lühiajalise lahendusega EL-is. Mitte ära unustada pikka ja globaalset ühist maksustamist," sõnas Ratas.

Küsimusele, millist vastust Ratas sooviks näha Suurbritannia mürgitamisjuhtumis Venemaale, vastas Ratas, et läheb kõigepealt ütlema, et Eesti mõistab selle mürgitamisjuhtumi täielikult hukka. "Me usaldame oma partnerit, usaldame seda infot, mida Suurbritannia meile annab," ütles Ratas.

Rääkides täiendavate sanktsioonide vajalikkusest Moskvale ütles peaminister, et need debatid võivad olla laual.

Suurbritannia valitsusjuht Theresa May annab kolleegidele ülevaate Salisbury rünnaku asjaoludest. Leedu president ütles ülemkogule saabudes, et kaalub samuti Vene diplomaatide väljasaatmist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: