Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ossinovski asus Põlva ja Valga haiglat kaitsma

Jevgeni Ossinovski
Jevgeni Ossinovski Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kritiseeris Tartu Ülikooli Kliinikumi otsust sulgeda Põlva ja Valga haigla sünnitusosakond.

"Ma ei pea õigeks nende otsuste langetamist haigla nõukogu kinniste uste taga, kohalikku kogukonda kuulamata ning otsuse plusse ja miinuseid põhjalikult arutamata. Eriti paneb selline rutakus imestama Põlva haigla puhul, mis vastavalt minu kinnitatud arengukavale pidi osutama sünnitusabi veel vähemalt järgmisel aastal," kirjutas Ossinovski sotsiaalmeedias.

Sellel nädalal on palju kriitilist vastukaja tekitanud sünnitusabi lõpetamine Põlva ja Valga haiglates juba sellel aastal. Põlva haigla omanikud on vastava otsuse teinud, Valga haigla plaanib teadaolevalt otsustada järgmisel nädalal. Ossinovski märkis, et selline kiirmenetlus tuli ootamatult.

"Tegu on kohaliku kogukonna jaoks väga olulise teemaga ja just seepärast tuleb see eelnevalt oma inimestega läbi rääkida – ka siis, kui lõpuks leitakse, et sünnitusosakonna sulgemine on naiste ja laste ohutuse tagamiseks vajalik," teatas minister.

Ossinovki lisas: "Teame ju, et Eesti naistearstid on aastaid rääkinud, et sünnitusabi osutamine haiglates, kus on alla 300-400 sünnituse aastas seab ohtu emade ja laste tervise. Palju on selles kontekstis räägitud rahast, ent raha ei ole kindlasti peamine. Kõige tähtsam on nende otsuste puhul emade ja laste ohutus."

Selge on Ossinovski sõnul ka see, et enne otsuste vastuvõtmist peab haiglal ja kohalikul omavalitsusel valmis olema plaan, kuidas naiste ja perede jaoks uus süsteem tervikuna toimima hakkab. "Küsimus ei ole ju mitte ainult kaugemale sünnitama minekus, vaid ka selles, kuidas on korraldatud vastsündinuga kojuminek, kui perel pole oma transporti, või mida tehakse siis, kui sünnitaja läheb haiglasse liiga vara."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: