Sajad tuhanded ameeriklased nõuavad relvaseaduste karmistamist ({{commentsTotal}})

{{1521909540000 | amCalendar}}
Foto: AP Photo/Jose Luis Magana/Scanpix

Üle maailma on täna kokku umbes 800 meeleavaldust, kus sajad tuhanded inimesed marsivad karmimate relvaseaduste poolt. Meeleavalduste põhjuseks on veebruarikuine koolitulistamine Florida osariigi Parklandi linnas, kus sai surma 17 inimest.

Kõige suurem marss toimus USA pealinnas Washiongtonis. Kongressi ja Valge Maja vahelisele Pennsylvania Avenuele kogunes alates keskpäevast iga minut tuhandeid ja tuhandeid inimesi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Washingtoni marsile tulid kogu riigist kohale kooliõpilased, nende vanemad ning õpetajad, kes nõudsid karmimaid relvaseaduseid ja kutsusid seadusandjaid tegutsema.

"Ma tahan, et kõik Ameerika õpilased tunneksid ennast igalpool turvaliselt ning ma ei taha muretseda iga päev nende pärast, kes on tapetud või mõtlema, et ma ise võin surma saada - lihtsalt sellepärast, et meie seadusandjad ei ole valmis vastu võtma seadust, millega peatada inimeste tapmine," ütles meeleavaldusest osa võtnud Julien.

Samuti protestidel osa võtnud Alessandra arvas, et president Donalt Trump peab pärast meeleavaldusi saama aru sellest, mis riigis toimunud on ja et see ei saa enam nii jätkuda.

Parklandi kooliõpilased on suutnud relvaseaduste teemat hoida üleval rohkem kui kuu aega ning nende aktiivsus on tagant lükanud teisi organisatsioone, mis toetavad karmimaid relvaseaduseid. Näiteks töötati meelavaldusel selle nimel, et noored läheksid sügiseste kongressi vahevalimiste ajal hääletama.

Päev enne marssi võttis kongress koos eelarvega vastu ka uued relvaseadused. Nendega tõhustatakse taustakontrollideks mõeldud süsteeme ning antakse koolidele aastas 50 miljonit dollarit õppusteks.

Lisaks teatas justiitsministeerium, et nad kavatsevad edasi minna eelnõuga, millega keelatakse teatud relvade lisaseadmed. Samas ütlevad kriitikud, et tõelisteks muudatusteks oleks vaja tõsta relvade ostmiseks mõeldud vanusepiiri ning keelata teatud tüüpi relvad.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: