X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

RMK ja Est-Fori leppe tööversioon võib rikkuda riigiabi reegleid

Mets.
Mets. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigimetsa Est-Forile müük võib praeguse leppe järgi rikkuda riigiabi reegleid.

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) tellis õigusliku hinnangu, kas lepe võiks kuidagi konkurentsireegleid rikkuda või kujuneda riigiabiks erafirmale ning praegust tööversiooni hinnanud juristid leidsid, et teatud tingimustel võib küll, kirjutab Eesti Päevaleht.

Advokaadid nendivad, et praktiline probleem on selles, kuidas korrigeeritakse puidu hinda, nii et see vastaks turuhinna muutumistele ehk kui hind on paberil paigas ja mingil hetkel turuhinnast madalam, on üsna kindlasti tegemist riigiabiga.

"Ka kestvuslepingu puhul tuleb tagada müüdava paberipuidu hinna muutmine vastavalt turuhinna muutumisele. See tähendab, et ei tohi sõlmida kestvuslepingut pikaks ajaks fikseeritud hinnaga," seisab hinnangus.

Protokollis on kirjas, et RMK avaldab müügiteate 2019. aastal.

"Eeldatavasti on võimalik kestvuslepingu sõlmimiseks pakkumusi esitada ja läbirääkimisi pidada ka teistel soovijatel peale Est-Fori, siis ei saa väita, et protokolli allkirjastamisega oleks antud Est-Forile abi või eeliseid teiste ettevõtajte ees," märkisid advokaadid.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: