Paet: üksikrünnak Assadi ei peata

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Ühekordne piiratud rünnak Venemaa sõjalisel ja poliitilisel toel tegutsevat Assadi ei peata, hindas eurosaadik Urmas Paet liitlaste ühist õhurünnakut Süüriale.

"Tänaöised USA, Briti ja Prantsuse raketirünnakud Süüria keemiarelvaobjektide vastu olid küll ulatuslikumad kui USA ühekordne rünnak aasta tagasi, kuid siiski tagasihoidlikumad, kui kohati eeldati," kommenteeris Paet.

Välja tulistati kaks korda enam rakette kui aasta tagasi ehk 110, kuid need olid suunatud üksnes objektidele, mida peeti selgelt keemiarelvade tootmise või hoidmisega seotuks.

Paeti hinnangul on märkimisväärne, et Euroopa mitteametlikuks liidriks pürgiv Saksamaa jättis koos USA, Suurbritannia ja Prantsusmaaga rünnakus osalemata.

Rünnakus jäid puutumata Süüria armee lennuväljad, maaväebaasid ja sadamad. "Seega oli tegemist küll viimastel päevadel antud poliitilise lubaduse täitmisega, et keemiarelva kasutamine ei jää karistuseta, kuid rünnak ise oli küllaltki piiratud. Seega pole kindel, kas see sõjakurjategijast Assadi režiimi edasisi samme ka tegelikult ohjeldab."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: