Trump õigustas vastuolulise fraasi kasutamist õhulöökide järel

USA president Donald Trump.
USA president Donald Trump. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA president Donald Trump kaitses teisipäeval oma varasemaid märkusi koos liitlastega korraldatud sõjalise löögi kohta Süüria režiimile ja õigustas fraasi "ülesanne täidetud" kasutamist.

"Perfektselt sooritatud löök eile õhtul. Aitäh Prantsusmaale ja Ühendkuningriigile nende tarkuse ja nende suurepäraste relvajõudude jõu eest," säutsus Trump laupäeval Twitteris pärast seda, kui USA, Prantsusmaa ja Suurbritannia korraldasid õhu- ja raketilöökide laine Süüria režiimi keemiarelvaarsenaliga seotud sihtmärkide pihta.

"Poleks saanud olla paremat tulemust. Ülesanne täidetud!" 

Fraas tuletas otsemaid meelde Ühendriikide endise presidendi George W. Bushi Iraagi sõjaga seotud enneaegset võidukõnet lennukikandja USS Abraham Lincoln pardal 2003. aasta 1. mail.

Bushi selja taga oli toona suur plakat, millel seisis "ülesanne täidetud".

Autor: AP/Scanpix

"Süüria õhureid viidi nii täiuslikult ellu, sellise täpsusega, et ainus viis, kuidas libauudiste meedia saaks selle väärtust pisendada on fraasi "ülesanne täidetud" kasutamise kaudu," säutsus Trump pühapäeval.

"Ma teadsin, et nad haaravad sellest kinni, kuid tundsin, et see on niivõrd hea sõjaline termin, et see tuleks uuesti kasutusele võtta. Kasutage sageli!" lisas president.

USA sõjaväeametnikud on öelnud, et liitlastel õnnestus sõjalise löögiga purustada Süüria keemiarelvavõimekuse tuum.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: