Assad kohtus Damaskuses Venemaa rahvasaadikutega

{{1523797980000 | amCalendar}}
Süüria president Bashar al-Assad kohtumas 15. aprillil Damaskuses Vene riigiduuma saadikutega.
Süüria president Bashar al-Assad kohtumas 15. aprillil Damaskuses Vene riigiduuma saadikutega. Autor/allikas: SANA/AP/Scanpix

Süüria president Bashar al-Assad kinnitas kohtumisel Vene riigiduuma saadikutega, et Süüria jätkab Lääne survest hoolimata suveräänset ja sõltumatut arenguteed.

Assad nimetas läänekoalitsiooni laupäevaseid õhulööke agressiooniaktiks, ütlesid duumasaadikud pühapäevase kohtumise järel.

Süüria armee teatas Ida-Ghouta täielikust tagasivallutamisest

Süüria armee teatas laupäeval, et pärast pea kaks kuud kestnud pealetungi on kõik valitsusvastased jõud Ida-Ghoutast lahkunud.

"Kõik terroristid on lahkunud Douma linnast, mis oli nende viimane tugipunkt Ida-Ghoutas," vahendas riiklik uudisteagentuur SANA armee eestkõneleja sõnu.

Londonis baseeruva Süüria Inimõiguste Vaatluskeskuse andmetel sai pealetungi käigus surma vähemalt 1700 tsiviilisikut.

Ida-Ghouta piirkonna elanike evakueerimine jätkus reedel, oma senisest kantsist Douma linnast lahkusid islamivõitlejad peredega. Rühmituse Jaish al-Islam võitlejad lahkusid linnast öösel koos tuhandete tsiviilelanikega. Nad toimetati bussidega Süüria põhjaosa aladele, mis on veel mässuliste käes.

Evakuatsioon oli osa kokkuleppest Damaskuse režiimi liitlase Venemaaga, millega läks pealinna lähistel asuv Ida-Ghouta taas valitsuse kontrolli alla.

Jaish al-Islam oli viimane rühmitus, kes Venemaa lahkumisettepanekule vastu seisis. Rühmituse juht Issam Buwaydani lahkus piirkonnast juba varem.

Vene ametnik: ootame USA-lt strateegilise dialoogi edendamist

Moskva loodab, et USA püüab pärast õhurünnakuid Süüria režiimile hoogustada Venemaaga dialoogi strateegilise stabiilsuse üle, ütles Vene välisministeeriumi ametnik pühapäeval.

"Meil on igati põhjust uskuda, et pärast USA õhulööke Süüriale lähenevad ameeriklased strateegilisele dialoogile teatud innukusega," ütles Vene välisministeeriumi relvastuskontrolliosakonna direktor Vladimir Jermakov.

"Kindlasti ei tohiks öelda, et asjad on mõnes mõttes halvad, ameeriklased on ukse täiesti sulgenud või, et nad ei ilmuta tahet säilitada strateegilist dialoogi. USA valitsuses on teatud inimesed, kellega on võimalik rääkida," lausus ta.

Jermakovi sõnul ei pruugi dialoog praeguses ennustamatus olukorras olla väga nähtav ja see on praegu vähem arusaadav, kuid seda hoitakse igapäevaselt.

"Juhtiv tuumariik on korraldanud ilma ÜRO Julgeolekunõukogu heakskiiduta, enda riiklikke seadusi rikkudes ja täiesti otsitud ettekäändel massiivse raketirünnaku teise riigi vastu," ütles Vene välisametkonna osakonnajuht USA ja selle liitlaste äsjaste õhu- ja raketirünnakute kohta.

USA, Prantsusmaa ja Suurbritannia korraldasid laupäeva varahommikul õhu- ja raketilöökide laine Süüria režiimi keemiarelvaarsenaliga seotud sihtmärkide pihta. Rünnaku eesmärk oli karistada Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimi keemiarünnaku korraldamise eest Douma linnas 7. aprillil.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: