Fotod: Venemaa sõjatehnika suundub Süüriasse

Kaht Vene sõjalaeva on märgatud transportimas militaarsõidukeid Süüria suunal, peale seda, kui USA juhitud õhurünnak hävitas reedel Süürias kolm sõjaväerajatist.

Pühapäeval oli näha sõjalaeva sõitmas mööda Bosporuse väina Venemaa mereväebaasi suunas Süüria põhjarannikul Tartuses.

Venemaa sõjavarustuse neljandal lähetamisel sõjast räsitud riiki oli sõjalaev lastitud tankide, veokite, kiirabiautode ja improviseeritud lõhkeseadeldise radariga.

Samuti oli näha Tartuse poole suundumas kollast veeremilaeva Alexandr Tkachenkot, mis kandis kiireid patrull-laevu, ajutist sillakonstruktsiooni ja mitut veokit. Fotod postitas sotsiaalmeediasse Bosporuses tegutsev merevaatleja Yörük Işık.

Venemaa vastab sõjatehnikaga USA juhitud õhurünnakule

Ameerika Ühendriigid korraldasid koos Suurbritannia ja Prantsusmaaga õhurünnaku Süüriale ööl vastu laupäeva.

"Andsin ma USA relvajõududele korralduse alustada täppisrünnakuid sihtmärkidele, mida on seostatud Süüria diktaatori Bashar al-Assadi keemiarelvavõimekusega," ütles Trump telepöördumises rahvale. "See massimõrv (keemiarelvarünnak Doumas) oli märkimisväärne eskaleerumine keemiarelva kasutamises selle väga kohutava režiimi poolt," ütles Trump.

Trumpi sõnul on ta valmis jätkama õhulööke Süüria vastu seni, kuni keemiaünnakud lõpevad. Umbes kolm tundi kestnud rünnakus tulistasid liitlased Süüria keemiaarsenali pihta üle saja tiibraketi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: