Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lasnamäel süttis prügisorteerimisjaam, kustutustööd jätkuvad hommikuni

{{1524809280000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Reede hommikul said päästjad väljakutse Lasnamäele Suur-Sõjamäele, kus põles lahtise leegiga prügisorteerimisjaam. Päästeameti hinnangul võivad kustutustööd kesta laupäeva hommikuni.

Päästeamet reageeris suurte jõududega. Keegi kannatada ei saanud.

Suur-Sõjamäe põlengust levis suurtes kogustes mürgist suitsu suunaga Lasnamäe poole.

Suur-Sõjamäe 31a läheduses palus päästeamet elanikel hoida aknad ja uksed kinni ning soovitas hoiduda piirkonnast eemale.

Kustutustöödele kaasati ka PPA helikopter. "Kopter kaasati, kuna hoones oli intensiivne põlemine ja tule levikut kõrvalruumidesse ning kõrvalhoonetele oli vajalik takistada kõikide olemasolevate vahenditega. Kuna hoone katus oli osaliselt juba sisse varisenud ja ülejäänud katus oli varisemisohtlik, siis turvalisuse huvides päästjaid hoonesse ei lastud," ütles päästeameti Põhja päästekeskuse kommunikatsioonijuht Jane Gridassov BNS-ile.

"Selleks, et võimalikult tõhusalt tõkestada tule levikut kõrvalasuvatele hoonetele, võeti vastu otsus kaasata kustutustöödeks kopter. Peale esimese veekoguse andmist hoonele otsustati, et jätkatakse tavapärase kustutustaktikaga," märkis Gridassov.

Tegemist oli Augusta Westland 139 ehk AW-139, mis võttis spetsiaalse mahutiga vett Ülemiste järvest, kokku umbes 1 tonni.

Reede õhtul teatas päästeamet Twitteris, et prognoositav kustutustööde lõppemise aeg on laupäeva hommikul.

Ragn-Sellsi prügisorteerimisjaama põlengu tõttu ähvardab Tallinna aga prügiuputus ja ja BNS-i teatel on Eesti Keskkonnateenused valmis selle ärahoidmiseks erakorraliselt suurendama oma jäätmekäitlusvõimekust. 

 

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: