Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskerakonna juhatus kinnitas Mäggi kandidatuuri riigihalduse ministriks

{{1525068720000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Keskerakonna juhatus otsustas esmaspäeva hommikul erakonna esimehe Jüri Ratase ettepanekul kinnitada riigihalduse ministri kandidaadiks ettevõtja Janek Mäggi. Kolmapäeval läheb peaminister selle ettepanekuga president Kersti Kaljulaidi juurde.

Esmaspäevasel Keskerakonna pressikonverentsil teatas erakond, et riigihaldusministriks tõusev Janek Mäggi astus Keskerakonna liikmeks.

"Kui minu käest küsiti, kas on mõeldav, et riigihaldusministri koht jääb pärast Jaak Aabi tagasiastumist täitmata, siis see pole mõeldav," ütles peaminister Jüri Ratas.

Tema sõnul on Mäggi väga palju panustanud ja ta on väga suure ettevõtluskogemusega. „Me peame uksi avama ja uutele tegijatele võimaluse andma,“ lisas Ratas.

Mäggi sõnas juhatusele, et on valmis ministriametisse asuma ning panustama valitsuses, et igas Eesti nurgas oleks võimalik elada. "Erinevate töökohustustuste tõttu olen aastate jooksul külastanud väga erinevaid Eestimaa paiku. Olen teadlik kitsaskohtadest, mis on Tallinnast väljaspool ja soovin seniseid kogemusi kasutades anda oma osa sellesse, et neid muresid lahendada," tõi Valgamaa juurtega Mäggi pressiteate vahendusel välja.

Ta kinnitas, et liitub ka Keskerakonnaga ning kandideerib valimistel.

"Olen valmis kõvasti tööd tegema, et pälvida inimeste usaldus ja valmistada pettumus kriitikutele. Soovin mitte sõnades, vaid tegudega ministriametis paluda Eesti inimestelt mandaati järgmistel riigikogu valimistel," sõnas Mäggi.

Ettepaneku asuda riigihalduse ministriks tegi Mäggile Keskerakonna esimees, peaminister Ratas silmas pidades Mäggi kogemusi erinevate organisatsioonide juhtimisel ja laialdast ühiskondlikku tegevust.

"Riigireformi elluviimine, ühtlasema regionaalarengu tagamine ja sealjuures ka avaliku sektori töökohtade loomine maakondadesse nõuab tasakaalukat ja analüütilist lähenemist ning paljude osapooltega läbirääkimist. Olen kindel, et Janek Mäggi mitmekülgsed kogemused, avatud mõttemaailm ning Tartu Ülikoolis omandatud õigusharidus tulevad kasuks nii ministriametis kui ka poliitikas laiemalt," tõi Ratas välja

Mäggi on kommunikatsiooniettevõtte Powerhouse asutaja. Ta on muu hulgas vähiravifondi "Kingitud Elu" üks asutajatest, Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu esimees, Maailma Kabeföderatsiooni president ning kirjutanud mitmeid luulekogusid. Mäggil on magistrikraadiga võrdsustatud haridus õigusteaduses.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: