Fotod: D-terminali uus sõiduautode check-in ala ootab Reidi tee valmimist

Tosin päeva tagasi kolis Tallinna Sadama D-terminali sõiduautodega reisile registreerimise ala sadama Kadrioru poolsesse külge, kuhu praegu on pääs mõnevõrra tülikas, kuniks valmib Reidi tee.

Tallinna Sadam ehitas ühtlasi valmis osa Pikksilma tänavast, mis ühendab tulevikus Vanasadama D-terminali osast väljuvad ja sadamasse suunduvad liiklusvood Reidi teega.

Pikksilma tänav saab olema pärast Reidi tee valmimist põhiline D-terminali suunduvate ja väljuvate sõidukite sisse- ja väljapääs ning võetakse kasutusele koos Reidi tee valmimisega.

Reidi tee valimise ajaks rajatakse Pikksilma tänava äärde ka promenaad, mis ühendatakse Reidi tee promenaadiga. Praegu Pikksilma tänav veel kasutuses ei ole.Sadama-ala skeem D-terminalis Tallinki laevadele jõudmiseks sõiduautole ja bussile. Autor: Tallinna Sadam

Alates 9. maist võttis Tallinna Sadam kasutusele ka uue liikluse juhtimissüsteemi Tark Sadam.

Sadama infrastruktuuri arendusdivisjoni juht Peeter Nõgu sõnul võiksid sõiduautodega laevareisijad esimestel nädalatel varuda kindluse mõttes laevale registreerumiseks tavapärasest rohkem aega.

"Uue liiklusskeemiga harjudes muutub aga autojuhtidel laevalepääs senisest oluliselt mugavamaks ja kiiremaks, kuna suurem osa laevalepääsu protsessist alates reisile registreerumisest kuni õige sõidurajani jõudmisest on automatiseeritud," sõnas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: