Leht: 500 miljoni kasutaja blokeerimine on lihtsam kui Euroopa uue määruse täitmine

Piiranguteade New York Daily Newsi lehel.
Piiranguteade New York Daily Newsi lehel. Autor/allikas: New York Daily News

Mõne USA suurema ajalehe ja veebiteenuse jaoks on lihtsam blokeerida poolele miljardile inimesele ligipääs nende teenustele kui vastata Euroopa uuele isikuandmete üldmäärusele (GDPR), kirjutab Bloomberg.

Leht märgib, et Los Angeles Times, Chicago Tribune ja New York Daily News on vaid mõni agentuuridest, kes ütlevad klientidele, et nende veebileht on enamikus Euroopa riikides praegu kättesaamatu. Kuna Euroopa Liidus elab umbes 500 miljonit inimest on see suur piirang.

Selline EL-i veebilehtede blokeerimine kehtib ka Euroopat külastavate USA kodanike jaoks ning see ei puuduta vaid ajalehtede veebiväljaandeid.

A&E Television Networks on kitsamalt piiranud EL-is oma teenust, et vähendada kahju vaatajatele. History ja Lifetime'i kanalite veebilehed annavad Euroopa külastajatele teate, et lehe sisu ei ole praegu piirkonnas kättesaadav, samas noortele keskendunud Vicelandi veebileht on endiselt ligipääsetav.

"Teenuse keelamine EL-i kodanikele ei vabasta neid nende kohustustest," ütles Suurbritannia ettevõtte Port tegevjuht Julian Saunders. Port müüb tarkvara, mis aitab klientidel kontrollida seda, kes pääseb ligi nende andmetele.

"Neil on endiselt EL-i kodanike andmed ja seetõttu peavad nad täitma ja vastama ligipääsusoovidele nagu kõik teisedki," lisas ta.

Ajalehed ja A&E ei ole Bloombergile teema kohta kommentaare jaganud.

Reedest jõustus EL-i uus andmekaitsemäärus, mis on pannud ettevõtteid oma klientidele massiliselt andmete töötlemise nõusoleku e-kirju saatma. Ilma nõusolekuta enam infokirju ja pakkumisi kliendile saata ei tohi, mistõttu võivad nad ilma jääda tuhandetest otsekontaktidest oma klientidega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: