Trump mõtles ümber - Eesti sõjapõgeniku poeg ei saa USA saadikuks Tallinnas

Edward Masso
Edward Masso Autor/allikas: navy.mil

USA president Donald Trump võttis tagasi oma ettepaneku nimetada Ühendriikide järgmiseks Eesti suursaadikuks siit pärit sõjapõgeniku poeg, eruadmiral Edward Masso.

President Trump nimetas Edward Masso järgmise suursaadiku kandidaadiks Eestis mullu septembris. Sellele ei olnud veel oma heakskiitu andnud USA Senat, kes sai möödunud nädalal Valgest Majast hoopis teate, et Masso kandidatuur on põhjusi ütlemata tagasi võetud.

Sõjaväelase karjääriga 62-aastane Edward Masso, kes on teeninud ka NATO struktuurides ja USA Euroopa väejuhatuses ning tegelenud küberjulgeoleku teemadega, pidi Tallinnas välja vahetama Ühendriikide karjääridiplomaadi James D. Melville'i. Masso olnuks selgelt nn poliitiline suursaadik, tema toetajaks oli meediaallikate andmeil Valge Maja endine vastuoluline peastrateeg Steve Bannon, kellega Masso teenis koos USA laevastikus.

USA Tallinna saatkonna pressiatašee Edward Dunn ütles ERR-ile diplomaatiliselt, et on näinud teateid, mille järgi Valge Maja võttis Senatist tagasi Edward Masso kui Ühendriikide järgmise Eesti suursaadiku nime, kuid edasisi kommentaare saaks anda Valge Maja.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: