USA Today: USA uue Eesti-suursaadiku määramine on venima jäänud

USA lipp
USA lipp Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Väljaanne USA Today kirjutab, et pärast poliitikanõunik Steve Bannoni lahkumist Valgest Majast on jäänud mingil põhjusel venima erukontradmiral Edward "Sonny" Masso määramine uueks USA suursaadikuks Eestis.

Eesti juurtega Masso teenis nooruses mereväes koos Bannoniga, vahendas USA Today.

Masso kandidatuur jõudis avalikkuse ette eelmise aasta septembri alguses, vaid paar nädalat pärast Bannoni töösuhte lõppemist president Donald Trumpi administratsioonis.

Senati kuulamisele Masso aga ei jõudnud. Ei vabariiklasest senati välissuhete komitee esimees Bob Corker, kelle ülesandeks sellise kuulamise korraldamine oleks, ega ka komitee juhtiv demokraat Bob Menendez Masso kandidatuuri puudutavatele päringutele ei vastanud.

Samas pole kummagi erakonna liikmed Massot ega tema kandidaadiks esitamist kuidagi avalikult kritiseerinud.

Kaks protsessiga kursis olevat allikad selgitasid, et pärast Bannoni ametist lahkumist tekkis mõlema erakonna rahvasaadikute seas lihtsalt sellel teemal teatav loidus.

Hetkel on USA suursaadikuks Eestis karjääridiplomaat James Desmond Melville, kes on olnud ametis 2015. aasta detsembrist ning ekspertide arvates oleks ebatavaline, kui ta praegu ametist ära kutsutaks selleks, et teha ruumi poliitiliselt määratavale suursaadikule.

Kui USA Today teema kohta välisministeeriumist küsis, suunati väljaanne Valgesse Majja, kust aga Massot puudutavatele küsimustele vastust ei saabunud.

Masso on eesti juurtega, tema isa emigreerus Eestist Teise maailmasõja lõpupäevil ning tema sugulane on näiteks allveearheoloog ja uurimislaeva Mare kapten Vello Mäss.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: