Viljandi vallavõim kolib Viiratsisse

Viljandi vallavalitsus kolib Viljandis asuvast büroohoonest välja endisesse mõisahoonesse Viiratsis. Uude majja loodab vallavalitsus kolida hiljemalt kahe aasta pärast.

Viljandi praegune vallamaja on valdade ühinemise järel nii kitsaks jäänud, et kohvipause tuleb pidada saalis ja et läbikostvate seintega kabinettides oleks üldse võimalik ametiasju ajada, tuleb kõrvaklapid pähe panna.

Lahendus on Viiratsis tühjana seisva maja ümberehitamine, mille arhitektuurikonkursi võitjale, arhitektuuribüroo Nagel esindajatele neljapäeval lilli ulatatigi. Konkursi võidutöö autoreid premeeris vald 8000 euroga.

"Eelkõige just meeldivat töökeskkonda, mis looks koostööd erinevate valla organisatsioonide vahel ja avaks vallavalitsuse ka rahvale," kommenteeris arhitektuuribüroo esindaja Linn Nagel, mida nad eskiisi loomisel silmas pidasid.

Viilkatusega maht ilmselt sobib sellesse keskkonda kõige paremini. Töös oli väga põhjalikult tegeldud siseruumiga ja seal on just seda olemasolevat hoonet avatud võimalikult palju uutele ruumivõimalustele," iseloomustas arhitektide liidu esindaja konkursižüriis Pelle-Sten Viiburg võidutööd.

Viiratsi mõisahoone ümberehitamine vallakeskuseks maksab vallavanema hinnangul miljon eurot, kuid kas selleks ka raha leitakse, on volikogu otsustada. Praegune, heas kohas ja kaunilt renoveeritud maja tühjalt seisma kindlasti ei jää.

"Turismiinfokeskus, kes otsib uusi ruume, ma tean et Viljandimaa omavalitsuste liit otsib uusi ruume," loetles vallavanem Alar Karu võimalikke huvilisi. "Sellises heas kohas üks büroohoone leiab kindlasti kasutust ja kui vald selle näiteks välja rendib uutele kasutajatele, siis selle rendihinnaga, ma arvan, et on väga hea majandada ka uue vallamaja laenu, millest me ehitame."

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: