X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Viru-Nigula plaanib endise vallamaja kooli õpilaskoduks kohaldada

Vasta kooli õpilaskodu.
Vasta kooli õpilaskodu. Autor/allikas: Vasta kool/Viru-Nigula

Lääne-Virumaal asuv Viru-Nigula vald on otsustanud rajada vallakeskusesse õpilaskodu, et pered, kus vanemad käivad pikalt kaugel tööl, saaksid võimaldada lastel nädala sees koolile lähedal elada ja sooja toitu saada. Värskelt ühinenud vallana, kus muist lapsi hakkab ka kaugemalt kooli käima, tunnetab Viru-Nigula suurenenud vajadust sellise lahenduse järele.

Vallavanem Einar Vallbaum kommenteeris ERR-ile, et vajadus õpilaskodu järele tuleneb perede elukorraldusest.

"Paljudel on peredes nii, et ema või isa käib kaugel tööl," tõdes Vallbaum. See tähendab seda, et lapsel ei pruugi nädala sees olla kodus täiskasvanud hooldajat, nagu on täheldanud ka valla sotsiaaltöötajad ja haridusjuhid.

Esmaspäeval korraldatud koosolekule tuli esiotsa kohale kuus perekonda, kes vajadust tunnetavad. Reaalselt rajatakse aga majutuskohti õpilaskodusse vastavalt vajadusele.

Esmaspäevast reedeni õpilaskodus elamises ei näe vallavanem mingit traagikat: "Vanasti olid maalapsed kõik internaadis, kui mina koolis käisin."

Sobiva kohana vaatas vald üle oma endise vallamaja Viru-Nigula asulas. Samasse hoonesse rajatakse kooli pikapäevarühm, noortekeskus, raamatukogu jms õpilastele vajalik. Hoonest kohe üle tee jääb spordihoone.

Õpilaskodu tulevane hoone jääb endises mõisahoones tegutsevast Vasta koolimajast umbes kilomeetri kaugusele.

Kui haridusministeeriumist õnnestub kooskõlastus kiiresti saada, võib õpilaskodu minna käiku juba uuest õppeaastast sel sügisel.

Koolibuss ära ei kao

Ehkki mõned kohalikud lapsevanemad muretsesid, et õpilaskodu rajamisega soovib vald kaotada ära koolibussi, ütleb vallavanem Vallbaum, et sellist ohtu kindlasti pole. Pigem tuleb mõelda veel teisegi koolibussi käikupaneku peale.

"Meil on siin vallad ühinenud. Ei ole enam selline vald nagu seni, vaid on Aseri-Kunda-Viru-Nigula ühisvald. Sellest tulenevalt pannakse koolibuss ilmselt teistpidi käima ja võib-olla tuleb üks buss hoopis juurde. Kõigi vanematega on räägitud, et lapsed kooli saada kõik, keegi ei jää ripakile," rahustas vallavanem, et kaugemalt kooli tulek ei tähenda mingil juhul automaatselt õpilaskoju majutamist - kõik soovijad saavad igapäevaselt koju.

Vallbaum tõi näiteks, et uuest õppeaastast võib osa Kunda lapsi hakata samuti koolibussi vajama. See aga saab lõplikult paika augusti keskpaigaks.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: